×

Syn mafioza został Drag Queen! Reakcja jego podwładnych zaskoczyła wszystkich

Włoska mafia chyba pierwszy raz w historii otworzyła się na gejów i społeczność LGBTQ+. Do precedensu w przestępczym światku doszło gdy wyszło na jaw że syn szefa mafii spełnia się jako doceniania drag queen.

Szef mafii i homoseksualizm?

W przeszłości gangsterzy podejrzewani o bycie gejami byli nawet mordowani. Niegdyś mafia była niezwykle homofobiczna. Jak dziś twierdzą śledczy „ewoluowała wraz ze społeczeństwem”. Tajemnice ujawnił tajny agent działający w szeregach mafii w południowej części Kalabrii.

Nicola Gratteri powiedziała gazecie The Times, że chociaż homoseksualizm jest nadal tabu wśród starszych szefów, mafia złagodziła swoje zasady. Pozwoliła homoseksualistom na wejście w swoje szeregi na niższych szczeblach, o ile nie „obnoszą się” ze swoją seksualnością publicznie.

Tajni agencji zdradzili sekrety mafii

Funkcjonariusz Gratteri podsłuchiwał rozmowy w najbogatszym syndykacie przestępczości w południowych Włoszech. Uważa się, że rodzina kontroluje 80 procent przepływu kokainy w Europie. Działalność mafijna przynosi im 38 miliardów funtów rocznie.

Agent przechwycił „namiętne” listy między jednym z szefów mafii, a młodym porucznikiem. Dowiedział się, że wielu „żołnierzy mafijnych” lubi drag-bary. Odkrył nawet, że syn jednego z wybitnych szefów żyje i zarabia jako drag drag queen pod imieniem Lady Godiva.

Jak mówi funkcjonariusz Gratteri:

Homoseksualizm podważa ich wizerunek  jako twardych, męskich facetów. Ale mafia ewoluowała wraz ze społeczeństwem. Geje mogą być teraz akceptowani, nawet jako żołnierze piechoty, pod warunkiem, że publicznie się z tym nie obnoszą.

Co sądzicie o gejach w szeregach mafii?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.pinknews.co.uk
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować