×

Szczegóły pogrzebu Żory Korolyova. Kiedy odbędzie się uroczystość?

34-letni tancerz zmarł niespodziewanie przed Bożym Narodzeniem, a wiadomość o jego śmierci poruszyła całą Polskę. Znamy już szczegóły pogrzebu Żory Korolyova. Są także wyniki sekcji zwłok.

Wyniki sekcji zwłok Żory Korolyova

Na większości zdjęć, które można znaleźć w mediach społecznościowych, Żora Korolyov ma promienny uśmiech. Młody, wysportowany, bardzo aktywny… również feralnego dnia spieszył się na trening. Nagle zasłabł.

Żora odszedł 21. grudnia 2021 roku, osierocił 10-letnią córeczkę oraz pozostawił pogrążoną w żałobie partnerkę, Ewelinę Bator.

Chociaż narzeczona tancerza apelowała, by nie spekulować na temat przyczyn śmierci 34-latka, nie do wszystkich ten apel trafił. Niektórzy prześcigali się w wygłaszaniu teorii spiskowych. „Super Expreess” jako pierwszy poinformował, że przyczyną śmierci tancerza miało być zapalenie mięśnia sercowego.

Sprawą zajęła się prokuratura. Przeprowadzono sekcję zwłok i znane są już pierwsze wyniki. Ale prawdopodobnie nigdy ich nie poznamy.

Informuję, że prokuratura dysponuje wstępnymi wynikami przeprowadzonej sekcji zwłok. Dobro postępowania, jak również rodziny zmarłego nie pozwala na ich przedstawienie. Wskazuję przy tym, że prokuratura oczekuje na ostateczną opinię sądowo-lekarską, dotyczącą przyczyny zgonu pokrzywdzonego

– przekazała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Szczegóły pogrzebu Żory Korolyova

Narzeczona zmarłego tancerza 31 grudnia na Instagramie podała datę pogrzebu Żory. Smutna uroczystość odbędzie się 5 stycznia.

Drodzy Przyjaciele, Znajomi i Fani. W imieniu rodziny pragnę poinformować, że ostatnie pożegnanie Naszego Kochanego Żory Korolyova odbędzie się dnia 5.01.2022 o godz. 13.30 we franciszkańskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie. Po mszy Nasz Kochany Żora zostanie pochowany na Cmentarzu Północnym (wjazd od bramy południowej)

– przekazała Ewelina Bator. Poprosiła też, by ze względu na sytuację uczestnicy uroczystości nie zapomnieli o maseczkach ochronnych.

Bądźmy tego dnia RAZEM. Podziękujmy i pożegnajmy człowieka, który nawet teraz jest z Nami i dla Was.Ten Anioł będzie Nas chronić

– zaaapelowała narzeczona Żory.

Z wpisu dowiadujemy się też o bardzo poruszającym, pięknym geście. W trakcie ostatniego pożegnania zorganizowana zostanie zbiórka na leczenie chorego chłopca. Karolek cierpi na białaczkę limfoblatstyczną.

Chciałam Wam też powiedzieć, że Żora dał nam kolejny znak. Każdy, kto go znał wie, że pomagał zawsze i bezwarunkowo. Wystarczyło popatrzeć w Jego oczy, żeby zobaczyć tam ogrom dobra i miłości. W jego imieniu dalej będziemy nieść to dobro. Podczas mszy żałobnej będzie można pomóc choremu na ostrą białaczkę limfoblastyczną Karolowi. Dostałam tę prośbę od kilku osób mocno związanych z Karolem – wiem, że to znak, który Żorka dał z nieba

– czytamy.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij