×

Gdańszczanin poszedł na internetową randkę. Po wszystkim bardzo tego żałował

Mężczyzna z Gdańska własnie przekonał się, że internetowe randki mogą być bardzo niebezpieczne. Umówił się na spotkanie z 23-latką, która po spotkaniu zażądała od niego kilkunastu tysięcy złotych. Kobieta groziła, że ujawni jego nagie zdjęcia.

Niespodziewane konsekwencje internetowej znajomości

Do sprawy doszło w połowie lipca. Na komisariat w Gdańsku Wrzeszczu zgłosił się szantażowany mężczyzna. Powiedział policjantom, że jakiś czas temu spotkał się z 23-latką, poznaną w sieci.

Po spotkaniu kobieta skontaktowała się z mężczyzną, ale nie chodziło o kolejną randkę. 23-latka zagroziła, że jeśli nie dostanie pieniędzy, pokaże rodzinie mężczyzny jego nagie zdjęcia. Szantażowany przelał sumę na wskazane konto, ale kobieta zażądała kolejnej zapłaty.

Policjanci namierzyli szantażystkę

Mężczyzna nie miał zamiaru płacić kobiecie kilkunastu tysięcy, więc za drugim razem zawiadomił policję. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego sprawdzili wszystkie informacje związane z wcześniejszą randką. Dodatkowo dokładnie przeanalizowali połączenia telefoniczne i korespondencje między ofiarą i szantażystką. Dzięki temu policjanci zdołali ustalić jej tożsamość i zatrzymać szantażystkę.

Może Cię zainteresować

zamknij