×

Mama uczy synka jak dbać o dom, aby wiedział, że nie jest to zajęcie wyłącznie dla kobiet

Lyle Paulun jest jak każdy inny 6-latek, ale dzięki jego mamie, uczy się wypełniać domowe obowiązki. Nikkole Paulun, mama Lyle, robi wszystko co może, aby zaszczepić w nim poczucie obowiązku, gdy chodzi o prace domowe.

Samotna matka mieszka w Monroe w stanie Michigan. Często, za pomocą Social Media, przekazuje swoje spostrzeżenia i wskazówki na temat rodzicielstwa. Nikkole nie spodziewała się jednak, że niektóre zdjęcia Lyle (gdy robi porządki w domu) staną się takim hitem w Internecie.

Na zdjęciach widać jak Lyle wykonuje różne prace, w tym: gotuje, sprząta czy pomaga w praniu.

„Uczę mojego syna gotować i wykonywać prace domowe. Czemu? Prace domowe są nie tylko dla kobiet. Pewnego dnia on zacznie żyć na własną rękę – musi wiedzieć jak zrobić pranie czy przygotować sobie posiłek” – Nikkole napisała w podpisie jednego ze zdjęć.

Nikkole jest również matką rocznej dziewczynki, więc pomoc Lyle’a w domu sprawia, że ​​opieka nad dwójką dzieci jest o wiele łatwiejsza dla samotnej matki.

„Ja po prostu chcę mieć pewność, że wyrośnie na kogoś, kto jest samowystarczalny, i że nie będzie uważany za lenia. On chce być dobrym człowiekiem. Nie możesz tego osiągnąć, jeśli zaczniesz uczyć swoje dzieci zbyt późno.” – Nikkole powiedziała ABC News.

Nikkole uważa, że ​​nowe pokolenie jest niesprawiedliwie określane jako leniwe. Według niej przyczyna leży w wychowaniu dzieci.

Lyle dorasta otrzymując cenne lekcje w prowadzeniu gospodarstwa domowego, a Nikkole jest pewna, że w przyszłości wniesie te wartości do swojej rodziny.

Jeśli popierasz metody wychowawcze kobiety, podziel się tym wpisem ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Może Cię zainteresować

zamknij