×

Symbole na rękach dzieci z Mariupola. Mieszkanka zdradziła ich znaczenie

Mariupol płacze. Mariupol umiera. Ukraińskie miasto stało się głównym celem bestialskich ataków Rosjan, którzy mają na rękach krew mieszkańców Mariupola. Ukraińska dziennikarka „The Kyiv Independent” rozmawiała z jedną z mieszkanek miasta. Ta pokazała jej coś, co z pewnością stanie się symbolem okrutnej wojny. Były to znaki na rękach dzieci z Mariupola. Pokazała, jak oznaczyła swoje pociechy na wypadek uwięzienia pod gruzami w wyniku bombardowania.

Tragiczna sytuacja w Mariupolu

Leżący nad Morzem Azowskim Mariupol stał się swego rodzaju stolicą potwornej wojny toczonej w Ukrainie. Jest kluczowy dla Rosjan ze strategicznego punktu widzenia, dlatego toczą się o to miejsce zaciekłe bitwy. To 400 tys. niegdyś miasto dziś w niczym nie przypomina już miejscowości sprzed wojny.

W oblężonym przez armię Putina mieście w wyniku ciągłych ostrzałów i bombardowania zniszczonych zostało mnóstwo budynków – Rosjanie zbombardowali m.in. szkołę w Mariupolu. Szacuje się, że łącznie zostało zniszczonych około 80% budynków.

Mariupol to dziś przede wszystkim cierpienie i śmierć tysięcy ludzi, którzy zostali pozbawieni niemal wszystkiego: leków, prądu, ciepła, a nawet pożywienia i wody. W ubiegłym tygodniu doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz poinformował, że od początku wojny zginęło ponad 2,4 tys. mieszkańców Mariupola. Ci, którzy wciąż żyją, żyją w katastrofalnych warunkach. Wielu z nich siłą jest wywożonych do Rosji. Nie wiadomo, jaki los czeka ich tam na miejscu i czy kiedykolwiek stamtąd wrócą.

Symbole na rękach dzieci z Mariupola

Anastasiia Lapatina, dziennikarka „The Kyiv Independent”, rozmawiała z jedną z kobiet, która postanowiła opuścić pogrążony w wojnie Mariupol.

Powiedziała mi, jak zapisywała grupy krwi swoich dzieci na rękach, na wypadek gdyby zostały uwięzione pod gruzami, gdy rakieta uderzy w ich dom

– czytamy w poruszającym wpisie opublikowanym na Twitterze.

Do postu dołączyła zdjęcia, które przedstawiają zapisane długopisem symbole na rękach dzieci.

Ukraiński generał chce się poddać. Stawia jednak jeden warunek.

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij