×

10 tradycji, których w czasie Świąt trzyma się rodzina królewska. Tak jest u nich co roku

Święta to niezwykły czas, który wesoło spędza się z najbliższymi. Jednak jak wiadomo, nie wszyscy spędzają Boże Narodzenie w taki sam sposób. Wiele osób zastanawia się jak wygląda Gwiazdka przygotowana przez brytyjską rodzinę królewską. Jak się okazuje, wigilijne tradycje nie różnią się aż tak bardzo, od „zwykłych” świątecznych zwyczajów. Królowa Elżbieta II oraz jej rodzina wspólnie spędzają czas na zabawach, posiłkach oraz wieczornych seansach filmowych. Jest jednak kilka rzeczy, na które zwykli ludzie nie mogliby sobie pozwolić. Jak w takim razie wyglądają królewskie święta?

Sandringham Estate

Rodzina królewska udaje się do Sandringham House, prywatnej posiadłości w Norfolk w Anglii. Królowa oraz książę Filip przyjeżdżają kilka dni przed Świętami, aby uporać się ze wszystkimi przygotowaniami. Reszta rodziny pojawia się na miejscu tuż przed Wigilią.

Mecz z rodziną królewską

Każdego roku, książę Harry oraz książę William biorą udział w charytatywnym meczu piłki nożnej w lokalnym klubie piłkarskim. Drużyna składa się z personelu i członków społeczności rodziny królewskiej.

Wymiana prezentów

Po popołudniowej herbatce, w Wigilię następuje wymiana prezentów. Podarunki zazwyczaj składają się z humorystycznych przedmiotów i zabawnych dodatków. Królowa jest znana z obdarowywania bliskich prezentami, które są żartobliwe.

Dekorowanie drzewek

Młodsi członkowie rodziny królewskiej mają za zadanie udekorowanie dwóch choinek, które znajdują się w posiadłości. Jesteśmy pewni, że książę George i księżniczka Charlotte to uwielbiają!

Oficjalna kolacja

W Wigilię Bożego Narodzenia, zwykle około godziny 20:30, rodzina królewska zbiera się na świąteczny posiłek, który obejmuje koktajle oraz desery.

Rozrywka

Do północy rodzina królewska spędza czas na wspólnych grach, szaradach oraz projekcjach filmowych.

Msza Święta

Cała rodzina idzie do kościoła św. Marii Magdaleny, aby wziąć udział w krótkiej porannej mszy. Królowa, w odróżnieniu od reszty rodziny, jest zawożona limuzyną. Następnie wszyscy na krótko wracają do domu, aby przygotować się do drugiego nabożeństwa, w którym biorą udział także obywatele. Podobno, aby wziąć udział w tej mszy, kilka miesięcy wcześniej należy uzyskać pozwolenie.

Bożonarodzeniowa przemowa królowej

Po lunchu wszyscy zbierają się, aby posłuchać przemówienia królowej, które jest emitowane w telewizji w Wielkiej Brytanii o godzinie 15:00. W tej chwili królowa nie musi opuszczać swoich bliskich – przemowa jest nagrana kilka dni wcześniej.

Rodzinna kolacja

Podczas obfitego obiadu można zjeść pieczeń z indyka, najrozmaitsze rodzaje mięs i szynek, oraz liczne przekąski. Szef kuchni przygotowuje specjalny trunek na bazie whisky, którym królowa wznosi toast.

Powrót do domu

Królowa do Pałacu Buckingham wraca… pociągiem! Jej obecność często zaskakuje dojeżdżających do pracy!

Chciałbyś spędzić Święta tak jak rodzina królewska?

Polecane

Może Cię zainteresować