×

Mamy dzieci z zespołem Downa we wzruszającym nagraniu walczą ze stereotypami dotyczącymi choroby

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Syndromu Downa. Celem inicjatywy jest podnoszenie świadomości i podkreślenie obecności chorych osób w społeczeństwie.

Każdy zna cechy fizyczne, które wiążą się z obecnością dodatkowego chromosomu, na tym jednak z reguły kończy się nasza wiedza

Osoby z zespołem Downa często traktowane są inaczej, a nawet wykluczane z życia społecznego i dyskryminowane. Większość nie rozumie czym dokładnie jest choroba, a stereotypy i ignorancja z pewnością nie poprawiają standardów życia osób z zespołem Downa.

Down in the Hudd

Światowy Dzień Syndromu Downa ma na celu „zniszczenie stereotypów, zapewnienie prawdziwej informacji i rosnącej świadomości o potencjale osób z zespołem Downa”

Na pomoc w zrozumieniu choroby przychodzą jednak mamy chorych dzieci. W poruszającym wideo pokazują, że ich pociechy są jak wszystkie inne – uwielbiają spędzać czas na zabawie i ponad życie kochają swoich rodziców.

„Chcieliśmy, aby wszyscy to zobaczyli. Chodzi o to, że jesteśmy zwykłymi mamami, kochamy nasze dzieci, one nas kochają, i są takie jak inne czterolatki. Nie zmienilibyśmy ich za nic na świecie”. – mówi Rebecca Carless

Film stał się absolutnym hitem w Internecie. Inicjatywa matek spotkała się z ogromnym uznaniem

Sama Christina Perri, do której piosenki tańczą i śpiewają bohaterowie filmiku, napisała, że czuje się zaszczycona, że to właśnie jej utwór został wybrany.

Następnym razem pamiętajmy, by nie traktować innych z góry, tylko dlatego, że nieco się różnią. Inny wcale nie znaczy gorszy!

Może Cię zainteresować

zamknij