×

Przed śmiercią właściciel fabryki Nutelli wyjawił sekret. Swój sukces zawdzięcza pewnej postaci

Któż z nas nie uwielbia niebiańskiego smaku Nutteli. Popularny krem o smaku orzechów laskowych i kakao jest wytworem włoskiej firmy Ferrero założonej w 1946 roku. To spod jej skrzydeł wychodzi również wiele innych, znanych na całym świecie produktów – pralinki Ferrero Rocher, pastylki Tic Tac, czy Kinder Niespodzianki. W czym tkwi tak ogromny sukces firmy? Odpowiedź z pewnością Cię zaskoczy!

Według magazynu Forbes, Michele Ferrero, który zmarł w 2015 roku, był najbogatszą osobą we Włoszech. Jego majątek osiągnął wartość… 23,4 miliarda dolarów! Biznesmen był mocno wierzącą osobą, która starała się żyć z dala od blasków fleszy i tabloidów.

Sukces Ferrero zawdzięczamy Matce Bożej z Lourdes; bez niej moglibyśmy zrobić naprawdę niewiele – wyznał niedługo przed śmiercią Michele Ferrero.

Założyciel firmy bardzo często pielgrzymował do Lourdes (miasta w południowo-zachodniej Francji) wraz ze swoim najlepszym menadżerem. Według informacji to właśnie podczas jednej z pielgrzymek do Lourdes, wymyślił nazwę Ferrero Rocher. Wizyty we francuskim sanktuarium organizował również dla swoich pracowników, na których dobro zwracał szczególną uwagę. Zawsze podchodził do nich z szacunkiem, chcąc zagwarantować im wygodne i bezpieczne miejsce pracy.

Przez całe życie towarzyszył biznesmenowi wizerunek Madonny z Lourdes, której figurka znajdowała się w każdej z jego fabryk.

Nutella trafiła do sprzedaży dopiero w 1964 roku i bardzo szybko zdobyła serca ludzi. To bez wątpienia produkt, dzięki któremu potężna firma zyskała jeszcze większy rozgłos. Czyżby faktycznie pomogła mu w tym wiara i to, jakim człowiekiem był?

Za czasów Michela wytwory Ferrero trafiły do 53 krajów na całym świecie. Mężczyzna w sumie zatrudniał ponad 34 000 pracowników, miał 20 zakładów produkcyjnych i dziewięć przedsiębiorstw rolniczych.

Interes po zmarłym ojcu odziedziczyli jego synowie.

Czy ogromne imperium powstałoby, gdyby nie wiara założyciela? Tego już się nie dowiemy. Jedno jest pewne – ten człowiek stworzył coś niesamowitego!

Może Cię zainteresować