×

Mama zrobiła zdjęcie synkowi jedzącemu piasek. 8 lat później jego popularność uratowała życie taty

W ciągu ostatnich kilku dekad, rzeczy, które znajdujemy w Internecie, zmieniły się nie do poznania! Dla przykładu, coraz częściej możemy zobaczyć zabawne memy, które krążą po sieci niczym wirus. Z reguły towarzyszą im śmieszne napisy podbijające serca ludzi.

Najlepsze z nich zdobywają miliony udostępnień zarówno na Facebooku, jak i Twitterze. Jeden z nich zasłużył jednak na szczególną uwagę. Z pewnością widziało go wielu z Was. Mamy tutaj na myśli mem o nazwie „Success Kid”, a więc dziecko sukcesu. Popularny ze zdjęcia chłopiec, spędzając wakacje na plaży, trzyma zaciśnięty w pięści piach, a jego mina wyraża ponadprzeciętną pewność siebie i zdecydowanie.

Oczywiście, maluch będący głównym bohaterem fotografii istnieje naprawdę, a jest nim Sam Griner.

success-kid-1

Po powrocie z wycieczki, mama chłopca, Laney Griner, która jest autorką zdjęcia, opublikowała je na swoim prywatnym profilu na Facebooku. Zarówno Sam, jak i jego najbliższa rodzina nigdy nie oczekiwali, że maluch zdobędzie „internetową sławę”. W sieci wręcz zawrzało! Zdjęcie opowiada historię sukcesu, dlatego tak chętnie dzielą się nim ludzie, którym coś się udało lub dokonali czegoś nadzwyczajnego i nie tylko.

Od chwili zrobienia tego niepowtarzalnego zdjęcia minęło już sporo czasu…

success-kid-2

W 2015 roku rodzinę Sama spotkała nieprzyjemna sytuacja. Tata chłopca zachorował na dziedziczną chorobę w 2006 roku, a już w 2009 cierpiał na całkowitą niewydolność nerek. Poddał się więc dializie, procesowi, który zastępuje funkcje nerek w organizmie. Niestety, nie było to długoterminowe rozwiązanie dla młodego mężczyzny. W 2015 roku, w wieku 39 lat dowiedział się, że będzie potrzebował przeszczepu nerki.

Najbliżsi wiedzieli, że takowa operacja będzie bardzo kosztowna. Wpadli więc na genialny pomysł, aby niezapomniana, lecz zmieniona po upływie lat twarz Sama pomogła w zgromadzeniu środków.

success-kid-3

Leney postanowiła wykorzystać jego internetową sławę, udostępniając aktualne zdjęcie chłopca, poprzez portal społecznościowy do zbiórek pieniędzy GoFoundMe, aby zebrać 75 tysięcy dolarów, czyli ponad 282 tysiące złotych. 

success-kid-4

W ciągu zaledwie kilku dni rodzina zebrała ponad 83 tysiące dolarów, czyli więcej, niż założyła. Dzisiaj Justin Griner jest już po operacji nerek, a wszystko zawdzięcza zdobytej popularności syna, który jest bardzo szczęśliwy, że mógł pomóc tacie. 

success-kid-6
Choć wiele zawdzięcza popularnemu zdjęciu, nie chce być dłużej sławny i rozpoznawalny dzięki niemu. Ma również nadzieję, że to jedyny mem z jego wizerunkiem, gdyż jak sam powiedział, w przyszłości chce zostać artystą.

Trzymamy kciuki!

success-kid-7

Może Cię zainteresować

zamknij