×

Strzelanina na koncercie disco polo. Nie żyje jeden z uczestników zabawy!

Strzelanina na koncercie disco polo. Podczas hucznej zabawy doszło do straszliwego incydentu. Na miejscu zginął 35-letni mężczyzna. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności śmierci uczestnika imprezy.

Kłótnia na koncercie

Epidemia koronawirusa stopniowo zaczyna wkraczać w Polsce w fazę tzw. 4 fali, dlatego ludzie wykorzystują ostatnią okazję, aby cieszyć się z imprez masowych. Nie można bowiem wykluczyć, że wraz z dalszym przyrostem zakażeń COVID-19, powrócą obostrzenia, które znamy z poprzednich lat. Nic więc dziwnego, że koncerty disco polo cieszą się ogromną popularnością.

2 października na imprezę w Niemczy (woj. dolnośląskie) również przybyły tłumy. Fani piosenkarza disco polo, Andre pragnęli przyjemnie zabawić się w rytmach ulubionej muzyki. Impreza odbyła się w celu upamiętnienia rotmistrza Hrynkiewicza.

Niestety wspaniały nastrój zaburzyła kłótnia, do której doszło pomiędzy uczestnikami. O godzinie 22:00 dwóch mężczyzn zaczęło się ze sobą sprzeczać. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez serwis polsatnews.pl, świadkowie widzieli jak Emil L. sięgnął po broń i oddał kilka strzałów. Chwilę później mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał w stronę autostrady A4. Ofiarą niespodziewanej wymiany ognia był 35-letni mężczyzna. Człowiek zginął na miejscu.

Strzelanina na koncercie disco polo

Na miejsce incydentu szybko przybyli ratownicy. Niestety postrzelonemu nie dało się już pomóc. Ofiarą jest 35-letni Michał M. Następnego dnia, 3 października podejrzany został zatrzymany przez policję w Zgorzelcu. Fakt, że znajdował się w pobliżu granicy pozwala podejrzewać, że usiłował uciec za granicę przed sprawiedliwością.

W wywiadzie dla serwisu Gazeta Wrocławska rzeczniczka zgorzeleckiej KPP Agnieszka Goguł powiedziała:

Policjanci kryminalni ze Zgorzelca, prowadząc czynności operacyjne, zatrzymali wczoraj w godzinach popołudniowych mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w Niemczy.

Mieszkańcy Niemczy w rozmowie z Super Expressem, ujawnili, że ofiara od niedawna mieszkała w okolicy. Mężczyzna przeprowadził się w to miejsce dla swojej ukochanej.

W Niemczy czuł się jak w domu. Miał tu dziewczynę. Biedna kobieta, tak bardzo go kocha.

Śledztwo w sprawie przestępstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie. Jutro, 5 października odbędzie się sekcja zwłok, która zapewne dostarczy więcej informacji na temat zbrodni.

Brak komentarza

Muzyk disco polo Andre uchodzi za jedną z popularniejszych postaci w świecie disco polo. Fani znają go z przebojów takich jak: „Ale Ale Aleksandra”, „Ta Szalona Karolina”, „Czarodziejko Serc Złodziejko” czy „Żona i mąż”. Prywatnie Andre nazywa się Andrzej Marcysiak. Na scenie muzycznej działa od 2008 roku. Mimo wieloletniego doświadczenia nigdy na jego koncertach nie dochodziło do eskalacji przemocy.

Gwiazdor nie odniósł się do tematu morderstwa, do którego doszło na jego koncercie. Zamiast tego na swoim profilu na Facebooku opublikował radosne zdjęcia z imprezy, na których pozuje w towarzystwie uroczych tancerek. Zachęcił przy tym fanów do obecności na jego kolejnych występach w Wieliczce.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij