×

Stroboskopy na granicy. Polscy policjanci oślepiani przez białoruskie służby

Stroboskopy na granicy. To już kolejny taki incydent z udziałem służb białoruskich. W sieci pojawiło się nagranie, jak polscy funkcjonariusze są oślepiani światłem stroboskopowym i laserami. Ponadto, doszło do próby nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę migrantów.

Próba nielegalnego przekroczenia granicy

Kolejna noc na granicy polsko-białoruskiej nie należała do spokojnych. Jak poinformowała w mediach społecznościowych Straż Graniczna, doszło do 46 prób nielegalnego wkroczenia na teren naszego kraju. Postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski wydano wobec 9 z nich.

Wczoraj tj.02.12. na granicy🇵🇱🇧🇾 było 46 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 9 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Siłowe próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG Narewce oraz w Czeremsze.

Stroboskopy na granicy

W czasie interwencji związanej z próbą nielegalnego przekroczenia granicy polscy funkcjonariusze byli oślepiani światłem stroboskopowym i laserami przez służby białoruskie.

Wczoraj wieczorem blisko 80 funkcjonariuszy interweniowało między Opaką i Wólką Terechowską w związku z próbą przekroczenia granicy. Polscy policjanci oślepiani byli przez białoruskich funkcjonariuszy zarówno światłem stroboskopowym, jak i laserami

– przekazał RMF FM podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.

Na profilu facebookowym Podlaskiej Policji pojawiło się również nagranie z tego opresyjnego ataku. Widać na nim, jak polskie służby są oślepiane podczas interwencji w gminie Czeremcha. Światła miały zdekoncentrować naszych funkcjonariuszy i ułatwić szturmującym granicę migrantom przedostanie się na drugą stronę.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, a próbę nielegalnego wkroczenia na terytorium Polski udaremniono.

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij