×

Strażak zgwałcił strażaka? Przerażające zdarzenie w powiecie starogardzkim

Strażak zgwałcił strażaka? Jak podaje portal kociewiak.pl, taki incydent miał miejsce 13 sierpnia w jednej ze strażnic Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie starogardzkim. Wszystko miało się stać w czasie imprezy organizowanej z okazji Dnia Strażaka.

Strażak zgwałcił strażaka?

Do wstrząsających wydarzeń doszło w powiecie starogardzkim. Świętowano tam przeniesiony z maja poprzedniego roku Dzień Strażaka. Do strażnicy zjechali się zaproszeni goście, w tym również i przedstawiciele gminy. W czasie obchodów proboszcz miejscowej parafii poświęcił proporzec. Następnie przekazano go Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Kiedy oficjalna część dobiegła końca, wszyscy udali się do budynku, aby kontynuować świętowanie. Jednak wesoły dzień przerodził się dla jednego z biesiadników w prawdziwy koszmar.

27-letni strażak miał podać młodszemu koledze środki odurzające. Później zaciągnął go do toalety na piętrze i dopuścił się na nim czynu o charakterze seksualnym.

Informator portalu kociewiak.pl w rozmowie z dziennikarzami zdradził:

13 sierpnia podczas obchodów Dnia Strażaka, jeden z druhów, będąc pod wpływem alkoholu, miał dosypać młodszemu koledze do drinka tabletkę gwałtu… Zaciągnął go do toalety na piętrze i zmusił do czynności seksualnej. Słyszałem, że przystawił mu również nóż do gardła i odgrażał się. Chłopak wrócił do domu i bardzo dziwnie się zachowywał, nie chciał powiedzieć, co się stało. Rodzice dowiedzieli się, że był na imprezie w strażnicy i tam też się udali. W toalecie znaleźli ślady krwi i wezwali policję. Sprawca został aresztowany, a ofiara trafiła do szpitala.

strażak zgwałcił strażaka 1
Pixabay

Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Gdy tylko sprawa wyszła na jaw, rodzice pokrzywdzonego zawiadomili organy ścigania. 27-latek został już zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za jego ohydny czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawę bada prokuratura.

Prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z mediami powiedziała:

W Prokuraturze Rejonowej w Starogardzie Gdańskim zostało zarejestrowane postępowanie dotyczące czynu o charakterze seksualnym. Pokrzywdzonym jest młody mężczyzna. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 27-latek, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Zatrzymanemu postawiono zarzut z art. 197 KK, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do innego gwałtu doszło w Orzyszu w woj. warmińsko-mazurskim. Ofiarą 32-latka była zaledwie 11-letnia dziewczynka. Pisaliśmy o tym kilka dni temu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.kociewiak.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), Pixabay, Pexels

Może Cię zainteresować

zamknij