×

Straż Graniczna zatrzymała grupę imigrantów. Posiadali niebezpieczne narzędzia

Straż Graniczna zatrzymała grupę imigrantów. Dwóm grupom nielegalnych uchodźców udało się przekroczyć polską granicę. W rejonie Krynek i Białowieży na Podlasiu mężczyźni za pomocą niebezpiecznych narzędzi sforsowali ogrodzenie. Wszyscy trafili w ręce polskich służb.

Walka z imigrantami

Z minuty na minutę ze wschodniej „linii frontu” napływają coraz to bardziej niepokojące informacje. Polska Policja zapewnia, że jest „cały czas na posterunku”, jednak obserwując wydarzenia, które mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej, można odnieść wrażenie, że sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli. Dziś w nocy dwóm grupom nielegalnych imigrantów udało się wtargnąć na terytorium Polski. Chorąży Straży Granicznej Michał Tokarczyk potwierdził ten fakt w wywiadzie dla Radia Lublin.

Części osób udało się tę granicę przekroczyć. Zostali wszyscy zatrzymani.

W środku nocy na Twitterze Polska Policja zamieściła najświeższe zdjęcia z polsko-białoruskiej granicy. Widać na nich grupy młodych mężczyzn o typowo wschodniej fizjonomii, którzy zniszczyli ogrodzenie oddzielające Polskę od Białorusi. W opisie postu czytamy:

Cały czas na posterunku, bez względu na warunki i zagrożenia. Dla bezpieczeństwa nas wszystkich, stawiając opór terrorowi ze strony władz Białorusi. W obronie Polski i Unii Europejskiej.

Wojska Obrony Terytorialnej zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak doniesienia o skutecznych próbach przekroczenia granicy dają powody do niepokoju.

Straż Graniczna zatrzymała grupę imigrantów

Jak podaje Radio Białystok, dwie bardzo liczne grupy migrantów zdołały wedrzeć się na teren Polski. Składające się z około kilkudziesięciu osób zespoły sforsowały ogrodzenia w pobliżu Krynek i Białowieży. Część uchodźców zdołano zawrócić do linii granicy. Chorąży Straży Granicznej Michał Tokarczyk relacjonował przebieg wydarzeń:

Części osób udało się tę granicę przekroczyć. Zostali wszyscy zatrzymani.

Chorąży Tokarczyk potwierdził, że imigranci z Dalekiego Wschodu posiadali przy sobie specjalistyczne wyposażenie. Mężczyźni dysponowali narzędziami takimi jak nożyce czy sekatory, które służyły im do uszkodzenia granicy.

Jedna z większych grup próbowała przekroczyć granicę państwową w okolicach Białowieży. Posiadali różnego rodzaju sprzęt i narzędzia. Części osób udało się tę granicę przekroczyć. Zostali zatrzymani. Wydano wobec nich postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski. Zostali odprowadzeni do granicy państwowej. Więcej grup nie próbowało i nie przeszło przez granicę państwową dzisiejszej doby.

Polska Policja opublikowała fotografię schwytanych migrantów. W opisie zdjęcia potwierdzono, że właśnie Ci ludzie nielegalnie wtargnęli na teren naszego kraju.

Chodziło o te osoby, które zostały zatrzymane przez policję.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij