×

Uczniowie będą musieli odrabiać zaległości w soboty z powodu strajku? Jest odpowiedź

To już piąty dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. W związku z protestem w wielu szkołach odwołane zostały zajęcia lekcyjne, a co za tym idzie, uczniowie nie przyswajają materiału, który powinni w tym czasie opanować. Z tego względu pojawia się pytanie, kiedy nadrobią rosnące zaległości?

Czy uczniowie będą musieli chodzić do szkół w weekendy?

Kiedy spojrzymy na to z prawnego punktu widzenia, odpowiedź brzmi nie. I choć w polskim systemie edukacji nieraz zdarzyło się już, że uczniowie chodzili do szkoły w soboty, pamiętajmy, że zajęcia te były organizowane jedynie w wyjątkowych przypadkach – np. gdy szkoła organizuje dodatkowe dni wolne w związku chociażby ze świętami. Strajk nauczycieli to jednak zupełnie inny przypadek i nie można o nim mówić, jak o „dodatkowych dniach wolnych”, które trzeba będzie odrabiać.

Swoją drogą pamiętajmy o tym, że strajkujący nauczyciele nie dostaną wynagrodzenia za okres, w którym protestowali

Co się stanie, jeśli strajk będzie się przedłużał, a zaległości uczniów staną się na tyle duże, że niemożliwe będzie ich nadrobienie w trakcie trwania zajęć od poniedziałku do piątku? W takim przypadku szkoły będą mogły zasięgnąć opinii Kuratorium Oświaty.

Na chwilę obecną uczniowie mogą być jeszcze spokojni o wolne weekendy. Czas pokaże, co będzie dalej

Polecane

Może Cię zainteresować