×

Stół na angielskim weselu. Polacy złapią się za głowę!

Stół na angielskim weselu. Pewna polska tiktokerka postanowiła pokazać różnicę między weselem w naszym kraju, a w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że naprawdę znacząco się różnią.

Stół na angielskim weselu

Bezsprzecznie o polskich weselach mówi się na całym świecie. I to w samych superlatywach. Przede wszystkim dlatego, że słyniemy z gościnności i zamiłowania do dobrej zabawy. Co więcej, Polacy często kierują się powiedzeniem: „zastaw się, a postaw się”. Oznacza to, że na tego typu imprezach jest wszystkiego pełno. Nic więc w tym dziwnego, że niektórzy obcokrajowcy są wręcz w szoku, gdy mogą uczestniczyć w polskim weselu.

Tiktokerka z Polski była na weselu w Wielkiej Brytanii. Młoda kobieta postanowiła pokazać, jak wygląda taka impreza w tym kraju. Głównym podobieństwem było to, że przyjęcie odbywało się w lokalu. Z kolei największą różnicą okazały się stoły… Dlaczego? Otóż nie były one zbyt suto zastawione. Właściwie nie było na nich nic prócz picia.

@run_girl_ #polskiewesele #polska #uk #wedding #englishwedding #table #jedzenie #vodka #alcohol #polkawuk ♬ Hej Wesele! – Radio Edit – Weź nie pytaj

Skąd taka różnica? Autorka powyższego filmiku wytłumaczyła, iż goście na weselach w Wielkiej Brytanii sami zapewniają sobie alkohol oraz jedzenie. W praktyce oznacza to przede wszystkim to, że młoda para gwarantuje gościom jedynie miejsce do zabawy i muzykę. Posiłki i alkohol zależą tylko i wyłącznie od zaproszonych osób. Młoda kobieta na nagraniu powiedziała:

Nic na tych weselach nie ma. Ani jedzenia, ani picia

@run_girl_ Odpowiedz użytk. @gosiagosia23122312 #anglicy #wesele #pieniadze #money #kawka #relax #oszczedzanie #uk #polska ♬ Fly Away – Tones And I

Ile Anglicy dają do koperty?

Warto dodać, że sposób, w jaki goszczeni są goście, ma ogromny wpływ na zawartość kopert oraz prezenty. Otóż, jak szczerze przyznaje Sylwia, każdy przekazuje tyle pieniędzy, ile uważa za stosowne i nikt nie ma później do niego pretensji. Jak nietrudno się domyślić, nie są to zbyt wysokie kwoty. W sumie nie przekraczają często nawet kilkudziesięciu funtów.

@run_girl_ Odpowiedz użytk. @kicia.hades na weselach których ja byłam tak było 🙂#wesele #wedding #polska #uk #dc #porównanie #klimatweslny #married #mążiżona #weddingvibes #życie ♬ dźwięk oryginalny – Sylwia

Źródła: www.tiktok.com, www.o2.pl
Fotografie: Pixabay.com (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij