Statek wycieczkowy zawrócony z powodu obawy o epidemię cholery na pokładzie

  Statek wycieczkowy zawrócony z powodu obawy o epidemię cholery na pokładzie

  Wycieczkowiec zawrócony. Epidemia cholery na pokładzie
  Wycieczkowiec zawrócony. Epidemia cholery na pokładzie
  Źródło zdjęć: © East News | URBANANDSPORT
  27.02.2024 09:34

  Okręt wakacyjny przewożący powyżej trzech tysięcy osób, będący własnością norweskiego przedsiębiorstwa Norwegian Cruise Line, musiał w poniedziałek zawrócić do Port Louis na Mauritiusie. Tę decyzję podjęto z obawy przed potencjalną epidemią cholery na statku.

  Na pokładzie izolowano co najmniej 15 osób ze względu na symptomy tej choroby. Niektórzy z podróżnych zgłaszali nieprzyjemne doznania, takie jak bóle żołądka, co nasunęło podejrzenia o zarażenie cholerą.

  "Najwyższy priorytet władz"

  Lokalne władze Mauritiusa, zaniepokojone ryzykiem rozprzestrzeniania się tej niebezpiecznej choroby, zadecydowały o odesłaniu statku. Próbki od osób podejrzanych o zachorowanie na cholerę zostały zebrane i wysłane do laboratorium, aby przejść niezbędne analizy. Wyniki tych badań spodziewane są na wtorek.

  Urzędnik Port Louis wyjaśnił, że decyzja o nieprzyjmowaniu statku miała na celu uniknięcie ewentualnych zagrożeń zdrowotnych. Podkreślił także, że "dobro pasażerów i mieszkańców wyspy jest dla władz najważniejsze".

  Na pokładzie ponad trzy tysiące osób

  Na statku podróżującym z Norwegii do Republiki Południowej Afryki znajduje się ponad 2100 pasażerów i więcej niż tysiąc członków załogi.
  Od początku roku 2023, w siedmiu krajach południowoafrykańskich zarejestrowano co najmniej 188 tysięcy przypadków cholery, z których 3 tysiące zakończyły się śmiercią. Najbardziej dotkniętym krajem na kontynencie jest Zambia.
  Źródło artykułu:PAP
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także