×

Staruszka zabiła rosyjskich żołnierzy. Przygotowała nietypową zasadzkę

Staruszka zabiła rosyjskich żołnierzy. Wszystko wyszło na jaw dzięki nagraniu rozmowy jednego z wojskowych z dziewczyną. W komunikatorze Telegram opublikował ją doradca MSW Ukrainy, Anton Heraszczenko. Co dokładnie się stało i jakim cudem starsza pani dała radę aż ośmiu najeźdźcom?

Staruszka zabiła rosyjskich żołnierzy

Doradca MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na Telegramie opublikował krótkie nagranie. Jest to fragment rozmowy rosyjskiego żołnierza z dziewczyną. Wynika z niego, że starsza pani zabiła ośmiu wojskowych z wrogiej armii. Jak się okazuje, mężczyźni byli głodni i zjedli paszteciki upieczone przez kobietę. Pomysłowa staruszka wykorzystała fakt, że najeźdźcy nie mają co jeść i postanowiła w posiłku podać im… truciznę.

Na wspomnianym nagraniu możemy usłyszeć, że wojskowy skarży się ukochanej, że głodują:

Nie mamy tu nic do żarcia. Wczoraj zwędziliśmy kaczkę! Jeśli się uda, obrabiamy sklepy, bierzemy papierosy, jedzenie. Bo nic nie mamy, rozumiesz? Głodujemy!

Tuż po tych słowach młoda kobieta stwierdza, że że w rosyjskiej telewizji pokazują, jak ludność ukraińska przynosi rosyjskim żołnierzom jedzenie. Co więcej, na propagandowych nagraniach widać też babcie, które ze łzami w oczach dziękują Rosjanom, że przyjechali, aby uratować ich kraj od zagłady. Na to mężczyzna odpowiada:

Jasne! Raz jedna babcia nakarmiła nas pasztecikami i ośmiu chłopaków pojechało do domu w cynkowych trumnach

Dziewczyna jest w szoku i dopytuje:

Jak to, to czym ich nakarmiła?

Na to pytanie Rosjanin natychmiast odpowiada:

Trucizną!

Wojna na Ukrainie wciąż trwa

Trwa już 25 doba rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mimo ogromnych zniszczeń i strat Ukraińcy wciąż dzielnie walczą i nie mają najmniejszego zamiaru się poddać. Wręcz przeciwnie – są coraz bardziej zdeterminowani. Według szacunków opublikowanych przez Siły Zbrojne Ukrainy w wyniku działań wojennych życie mogło stracić już ponad 14 tys. rosyjskich żołnierzy.

Co więcej, wicepremier Iryna Wereszczuk, poinformowała, że w Ukrainie znajduje się także około 562 rosyjskich jeńców. Polityk podkreśliła, że są oni traktowani zgodnie z prawem międzynarodowym. Tworzone są nawet obozy jenieckie. Mają one działać zgodnie z Konwencją Genewską.

Źródła: wydarzenia.interia.pl, www.polsatnews.pl, www.polskieradio24.pl
Fotografie: Telegram

Może Cię zainteresować