×

Start rakiety Falcon 9 już za chwilę! To pierwszy załogowy lot od 10 lat

Start rakiety Falcon 9. Dzisiaj odbędzie się druga próba załogowego lotu statkiem kosmicznym Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), która krąży ponad 400 km nad naszymi głowami. Podróż odbędzie dwóch amerykańskich astronautów. Transmisję z tej historycznej misji SpaceX i NASA możesz obejrzeć poniżej.

Pierwszy załogowy lot od 10 lat

Dwóch amerykańskich kosmonautów Doug Hurley (53 l.) i Bob Behnke (49 l.) poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na pokładzie statku Crew Dragon. Kapsułę, którą wyniesie rakieta Falcon 9, wykonała na zlecenie Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) firma znanego miliardera Elona Muska – SpaceX.

Będzie to pierwszy lot załogowy na ISS od niemal 10 lat (z terenu Stanów Zjednoczonych). To historyczna chwila, której nie można przegapić.

Start rakiety w kosmos – kiedy?

Planowany lot miał się odbyć 27 maja. Jednak z powodu złych warunków atmosferycznych na kosmodromie w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie (USA), start rakiety Falcon 9 przesunięto na 30 maja.

Jeśli dzisiaj nie uda się wystartować, zapasowym terminem będzie niedziela – 31 maja. Mamy jednak nadzieję, że już o godz. 21:22 polskiego czasu będziemy świadkami historycznej misji SpaceX i NASA.

Start rakiety można oglądać na żywo w Internecie, ponieważ będzie prowadzona transmisja.

Start rakiety Falcon 9 – NA ŻYWO

Źródła: www.telepolis.pl, wiadomosci.onet.pl, www.radiozet.pl

Polecane

Może Cię zainteresować