×

90-latka stoi na ulicy i rozdaje ulotki. Nie stać jej nawet na zakup niezbędnych leków

Ta historia wstrząsnęła setkami osób na Facebooku. Sytuacja wydarzyła się zaledwie kilka dni temu, 8 marca. To właśnie wtedy Liana Hakobyan była świadkiem wyjątkowo smutnej i poruszającej sytuacji. Kobieta opisała ją na swoim facebookowym profilu. Wystarczyło klika chwil, by pod postem rozgorzała dyskusja…

Jak się okazało, jego autorka była świadkiem tego, jak starsza pani roznosiła ulotki pod sądem. Szybko okazało się, że 90-letnia kobieta próbuje w ten sposób zarobić pieniądze na lekarstwa…

„Aż serce się kraja ? babunia w wieku 90 lat stoi pod sądem i ulotki rozdaje, bo jej na leki brakuje ? Bardzo smutno mi się zrobiło, kiedy powiedziała: Dziecko muszę pracować w tym wieku, bo w takim państwie żyjemy ?” – napisała w poście Liana.

Autorka posta zadeklarowała pomoc kobiecie. Miała jednak świadomość tego, że było to rozwiązanie doraźne, przynoszące jednorazowy efekt.

„Podeszłam do starszej kobiety, chwilę porozmawiałyśmy i pomogłam, ale to jednorazowa pomoc, na dłuższą metę nic nie da ?”

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Pod postem w jednej chwili zaroiło się od komentarzy, w których ludzie oferowali swoją pomoc. Dodatkowo niektórzy próbowali zainteresować jej sprawą Filipa Chajzera – dziennikarz słynie z głośnych akcji, w których pomaga osobom potrzebującym.

Myślicie, że sytuację 90-latki da się poprawić?

Polecane

Może Cię zainteresować