×

Przez lata staruszka nie wpuszczała nikogo do mieszkania. Gdy sąsiadka tam wchodzi, rozumie dlaczego.

39-letnia Lucy Ashen jest matką trójki dzieci i przez ostatnie 21 lat swojego życia mieszkała w Londynie w tym samym miejscu. Kobieta ma starszą sąsiadkę, o którą nikt się nie troszczył. Niejednokrotnie widziała, jak kobieta była źle ubrana, niezbyt dobrze wyglądała i unikała ludzi. Nigdy nie pozwalała sobie pomóc, ale Lucy co jakiś czas próbowała zagadać.

Lucy w końcu zdecydowała, że musi pomóc sąsiadce, ale nie spodziewała się, że będzie aż tak źle…

old woman-P6111929

Próbowała kilka razy zdobyć zaufanie kobiety, ale udało jej się to dopiero po kilku latach. Gdy starowinka otworzyła drzwi, 39-latka oniemiała…

Wszędzie był brud, zniszczone meble, ubrania na ziemi i ogólny nieład.

W lodówce nie było nic do jedzenia…

Lucy dowiedziała się, że starsza kobieta od 13 lat się nie myła i spała na brudnym materacu na podłodze.

Za dużo jak na jednego człowieka

Lucy widział wystarczająco. Z pomocą swojej 14-letniej córki zdecydowała, że odmieni życie kobiety. Wyrzuciły wszystkie stare i zniszczone meble. Sprzątanie zajęło im ponad 60 godzin, ale w końcu mieszkanie było czyste.

Z racji tego, że 39-latka sama nie ma zbyt dużo pieniędzy, poprosiła o pomoc ludzi na Facebooku, aby ten, kto może, przyniósł jedzenie, odzież i meble. Razem z sąsiadką zrobiła listę niezbędnych rzeczy.

Kobieta nie mogła uwierzyć w to, jak zareagowali ludzie! W ciągu zaledwie 24 godzin udało jej się zebrać 80% rzeczy z listy, którą przygotowała.

W końcu czysto i schludnie!

Wsparcie!

W krótkim czasie ta pani, której nazwiska Lucy nie wymienia ze względów prawnych, miała zapełnioną nie tylko lodówkę, ale i szafę nowymi ubraniami. Do tego czyste wnętrze, ładne meble, trzy posiłki dziennie, a przede wszystkim zyskała nowych przyjaciół.

Lucy nie tylko sprawiła, że jej starsza sąsiadka ma czyste mieszkanie. Okazała jej przede wszystkim dobre serce, którego tak bardzo potrzebowała.

A czy Ty w Twoim otoczeniu nie ma ludzi, którzy potrzebują pomocy? Nie bądź obojętny i reaguj.

Polecane

Może Cię zainteresować