×

Napad na taksówkarza w Pruszkowie. Wiek sprawców zaskakuje i przeraża

To, co wydarzyło się w podwarszawskim Pruszkowie, wstrząsnęło całą Polską. Przypomnijmy, że młody klient taksówkarza po tym, jak kierowca poprosił go o zapłatę po odbytym kursie, przyłożył mu nóż do szyi i zażądał pieniędzy. Gotówkę odebrała towarzysząca mu koleżanka. Sprawcy napadu na taksówkarza wysiedli dopiero po tym, jak oboje upewnili się, że kierowca nie poinformuje o zdarzeniu służb. Wszystko zarejestrowała zainstalowana w samochodzie kamera, która znacznie ułatwiła zatrzymanie młodych bandytów. Wiadomo już ile mają lat, kim są i co im za to grozi.

Sprawcy napadu na taksówkarza zatrzymani

Jak udało się namierzyć sprawców napadu na taksówkarza? Bez wątpienia pomógł w tym materiał, który został zarejestrowany w samochodzie kierowcy. Zidentyfikować młodych bandytów pomogli natomiast użytkownicy popularnego portalu wykop.pl. Młodych, ponieważ chłopak, Kasper K. (tak twierdzą internauci), ma zaledwie 17-latk, a jego koleżanka, zdaniem internautów Ewelina Julia C., 16. Wiadomo również, że to nie jedyny tego typu zachowanie z udziałem nastolatków. Wcześniej mieli bowiem dokonać napadu z nożem w Tychach.

Niebezpieczna para nastolatków po wyjściu z taksówki, w której grożąc kierowcy zażądali od niego pieniędzy, udała się na dworzec, skąd udali się w kierunku Katowic pociągiem. Zostali zatrzymani dwie godziny później na stacji w Opocznie.

Nie spodziewali się, że pruszkowscy policjanci błyskawicznie ustalili, gdzie się znajdują i podjęli współpracę z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego w Opocznie – mówi nadkom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji

Sprawcy napadu na taksówkarza

Facebook

Zarzuty dla nastolatków

Policjanci przewieźli parę nastolatków do Pruszkowa. Tam oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W piątek na wniosek prokuratury sąd rejonowy zastosował wobec 17-latka 3-miesięczny areszt. 16-latka z kolei najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za karygodny czyn grozi im nawet do 12 lat więzienia.

Kim są niebezpieczni nastolatkowie?

Rozum idzie z wiekiem i charakter twardnieje, albo będziesz człowiekiem albo człowieka cieniem… Mówisz nie ma szans jeszcze dodaj że nie będzie, więc ja ci udowodnię że jak zechce dojdę wszędzie, góra czy nie góra schody kłody złe życzenia c**j w prognozy obcych ludzi uwierz mi to nic nie zmienia… – czytamy na profilu na Facebooku 17-letniego bandyty

Sprawcy napadu na taksówkarza

Facebook

Póki co nie wiadomo nic więcej na temat młodego przestępcy. Nieco więcej wiadomo natomiast o jego 16-letniej koleżance. Dziewczyna w tym roku powinna skończyć naukę w warszawskich gimnazjum z oddziałami integracyjnymi. Czy skończy nie wiadomo… Wiele zależy w tym przypadku od sądu. Jeśli zostanie karana, jak osoba dorosła, najbliższe lata może spędzić bowiem w więzieniu.

Wróćmy do mrożącego krew w żyłach nagrania raz jeszcze. Uważacie, że niebezpieczni nastolatkowie powinni trafić do więzienia?

https://www.youtube.com/watch?v=6bZGpc_OdIc

Może Cię zainteresować

zamknij