Oto jak można zajść w ciążę nie uprawiając nawet seksu. Tak, to naprawdę jest możliwe!

Koniecznie przeczytaj ten artykuł, jeśli kiedykolwiek zadałeś sobie następujące pytanie: Czy możliwe jest zajście w ciąże bez seksu? Mamy tutaj na myśli stosunek dopochwowy. Myślisz, że kobieta może znaleźć się w błogosławionym stanie również poprzez uprawianie seksu oralnego, analnego lub poprzez stosowanie innych pieszczot?

Oczywiście, do zapłodnienia dochodzi poprzez bezpośredni stosunek płciowy – penis wypuszcza nasienie bezpośrednio w pochwie. Sperma zawiera plemniki, które przemieszczają się po kanale pochwy, aby ostatecznie dotrzeć do macicy. Jeśli kobieta ma dni płodne wówczas może dojść do zapłodnienia. To normalna kolej rzeczy, ale od każdej reguły są przecież wyjątki…

Choć jest to bardzo mało prawdopodobne, eksperci twierdzą, że można zajść w ciąże bez stosunku dopochwowego!

Niestety, istnieje wiele szalonych mitów dotyczących zajścia w ciąże, które mogą wystraszyć ludzi. Warto poznać prawdę na temat tego, kiedy i w jakich okolicznościach jest to możliwe” – mówi dr Mary Jane Minkin.

W jednym ml nasienia znajduje się około 20 milionów plemników, podczas gdy mężczyzna wytryskuje średnio za każdym razem 3,5 ml spermy.

Udostępnij flickr.com

Ważne jest, aby o tym rozmawiać. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że w jednej kropli znajduje się tysiące, a nawet miliony małych plemników.

Zadaniem spermy jest przepłynąć przez kanał pochwowy i znaleźć jajeczko. Jeśli jest więc wystarczająco blisko sromu, może przedostać się do wnętrza pochwy, a to z kolei może mieć wpływ na zapłodnienie.

Udostępnij TedEd / Via teded.tumblr.com 

Nie zapominajmy, że plemnik może się poruszać. Wygląda jak mały pływak, którego jedynym zadaniem jest dopłynąć do macicy i dostać się do jajeczka… Jeśli w obrębie sromu występują wydzieliny pochodzące z pochwy, może to ułatwić transport plemników do jej wnętrza.

W zależności od miejsca, gdzie znalazła się sperma, plemniki mogą przetrwać nawet kilka minut, jeśli mają kontakt z powietrzem.

Udostępnij wikipedia.org 

Nie wiadomo dokładnie, jak długo sperma może przetrwać, jeśli będzie miała bezpośredni kontakt z powietrzem. Naukowcy twierdzą, że nie dłużej niż kilka minut. Wiele zależy od tego, gdzie „wyląduje” nasienie – im cieplejsze i wilgotniejsze miejsce, tym dłużej plemniki mogą przetrwać.

Kiedy więc może dojść do zapłodnienia w nietypowy sposób?

1. Jeśli mężczyzna dochodzi na lub w pobliżu sromu podczas seksu oralnego lub innego rodzaju zabaw seksualnych.

Udostępnij gihop / Via gifhop.tumblr.com 

Czy jest to możliwe, jeśli mamy na sobie ubrania? Cóż, plemniki mogą przedostawać się przez tkaninę i teoretycznie jest to możliwe, choć Minkin twierdzi, że bardzo mało prawdopodobne, nawet jeśli bielizna dotykająca sromu jest nasączona nasieniem. Odzież jest więc raczej dość skuteczną barierą, a plemniki nie są wystarczająco silne, aby się przez nią przedostać.

2. Jeśli na przedmiotach, które były wkładane do pochwy partnerki znajdowała się sperma.

Udostępnij TVLAND / Via giphy.com  

Jeśli mężczyzna dochodzi, niewiele trzeba, aby nasienie znalazło się na czyiś palcach. To samo tyczy się zabawek seksualnych, które ostatecznie zostają wkładane do pochwy.

3. Jeśli partner dochodzi podczas seksu analnego, nasienie może wyciec się z odbytu partnerki i trafić na srom.

Udostępnij vevo.com

Jeśli partner dochodzi w odbycie partnerki, niewiele trzeba, aby plemniki wyciekły i przedostały się do sromu, który znajduje się bardzo blisko. Choć bardzo ciężko zajść w ten sposób w ciąże, teoretycznie jest to możliwe.

4. Skoro nasienie jest w stanie przedostać się do sromu, jeszcze bardziej prawdopodobne jest przedostanie się ze sromu do pochwy.

Udostępnij Planned Parenthood / Via instagram.com 

Jeśli partnerka martwi się o to, że może zajść w ciążę, lepiej unikać męskiego wytrysku w okolicy sromu. Dodatkowo warto upewniać się, czy oboje partnerów dokładnie umyło ręce po dotknięciu nasienia.

Wszystkie wymienione wyżej opcje zapłodnienia są możliwe, jednak bardzo mało prawdopodobne. Tylko dlatego, że może to się zdarzyć, nie powinniśmy panikować, gdy dojdzie do podobnej sytuacji. 

Mimo wszystko, dla pewności warto zdecydować się na stosowanie środków antykoncepcyjnych, takich jak specjalne pierścienie, prezerwatywy czy pigułki, które są praktycznie niezawodne.

Udostępnij Planned Parenthood / Via instagram.com 

Jeśli jesteś aktywna seksualnie, ale wciąż nie jesteś gotowa na dziecko, warto o tym pamiętać. Zapobieganie owulacji lub blokowanie plemnikom drogi w przedostaniu się do macicy ZNACZNIE zmniejsza szanse na zajście w ciążę. Warto o tym pamiętać!

Źródło: buzzfeed.com | Fotografie: buzzfeed.com, wikihow.com | Miniatura wpisu: buzzfeed.com