×

Sposób na szybkie uśpienie dziecka. Komik znalazł najskuteczniejszą metodę

Sposób na szybkie uśpienie dziecka z pewnością przyda się każdemu rodzicowi niemowlaka. Pewien popularny komik podzielił się w sieci swoją własną metodą na błyskawiczne uśpienie dziecka. Nagranie zaskoczyło wszystkich internautów i być może dla niejednej osoby okaże się pomocne.

Sposób na szybkie uśpienie dziecka

Komik Austin Miles Geter opublikował w Internecie filmik, w którym pokazuje swoją metodę na to, aby dziecko zasnęło w przeciągu… minuty! Wideo udowadnia, że proponowany przez niego sposób jest skuteczny. Na czym polega? W opisie nagrania, mężczyzna napisał:

Słyszałem, że jeśli delikatnie pocierasz brwi dziecka, idzie szybko spać. Więc spróbuję.

W trwającym mniej niż minutę nagraniu, komik delikatnie pociera brwi swojej córki Charlie. Wyraźnie widać, że z każdą upływającą sekundą, powieki dziecka stają się coraz cięższe, głowa zaczyna opadać w dół, aż w końcu zasypia.

Filmik doczekał się tysięcy komentarzy. Wielu internautów narzekało, że żałują, że nie poznali tego triku wcześniej, gdy ich dzieci były małe.

Chciałabym poznać tę sztuczkę 17 lat temu, kiedy moja córka była pięknym małym brzdącem!

Zamierzam dziś wieczorem wypróbować z moją ośmiolatką. Mam nadzieję, że zadziała

Usypianie dzieci

Wielu rodziców ma problemy z usypianiem małych dzieci. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod, które pomagają w wytworzeniu nawyku zasypiania codziennie o tej samej porze. Aby nauczyć dziecko regularnego snu, najpierw należy samemu nauczyć się zauważać sygnały, świadczące o tym, że maluch jest senny.

Pocieranie oczu czy ciągnięcie za włosy to oznaki, że dziecko chce spać. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie sztywnego podziału na dzień i noc. Dziecko musi mieć świadomość, jaka jest pora dnia, dlatego w dzień nie należy zasuwać zasłon ani zamykać drzwi.

Pomocne jest również wprowadzenie pewnej rutyny. Stałe godziny spacerów, zabaw, karmienia czy drzemki sprawią, że wieczorem dziecko zaśnie z łatwością. Ważne jest także to, aby zadbać o odpowiednią atmosferę przed snem. Wprowadzenie pewnego rodzaju rytuału w postaci kąpieli i wyciszenia usprawnia bowiem proces zasypiania. 

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij