×

Jeśli zauważysz pomiędzy kołem a nadkolem pustą butelkę, miej się na baczności. To nie żart!

Złodzieje nie próżnują. Nieustannie wymyślają coraz to nowsze metody na okradanie innych ludzi. Policja ostrzega wszystkich przed kolejnym trikiem przestępców, który staje się popularny. Przestępcy używają tej metody zarówno do kradzieży portfeli, jak i samochodów. Miej się na baczności!

Metoda

Sposób jest dość prosty. Kiedy samochód stoi na parkingu, złodziej umieszcza pustą, plastikową butelkę pomiędzy prawym przednim kołem a nadkolem, w taki sposób, aby kierowca jej nie zauważył. Teraz przestępcy nie pozostaje nic innego, jak czekać na swoją ofiarę.

Kiedy kierowca rusza, słyszy dziwny, niepokojący dźwięk zgniatanej butelki. Złodziej w tym czasie obserwuje wszystko z ukrycia. Nie wiedząc, co się dzieje, kierowca najczęściej wysiada z pojazdu, aby zbadać, skąd pochodzą odgłosy.

Jak się już domyślacie jest to idealny moment dla przestępcy, przed którym stoi otwarty i pusty samochód, z którego może zabrać dosłownie wszystko. Jeśli w stacyjce zostają kluczyki, może dojść nawet do kradzieży pojazdu.

Ostrzegamy

Pamiętajcie, ostrożności nigdy za wiele. Jeśli jesteście sami w samochodzie, a już na początku swojej podróży zauważycie coś niepokojącego, miejcie się na baczności.

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zamykać samochód za każdym razem, gdy będziesz z niego wysiadał.

Może Cię zainteresować

zamknij