×

Spłonęły samochody FSB. „Czy w Rosji zawiązał się ruch partyzancki?”

O tajemniczych pożarach w Rosji słyszymy niemal codziennie. Tym razem spłonęły samochody FSB (Federalnej Służby Bezpieczeństwa). O nocnym pożarze poinformował były rosyjski deputowany Ilja Ponomiarow, który zamieścił w sieci nagranie z tego zdarzenia.

Spłonęły samochody FSB

Wczoraj informowaliśmy o kolejnym ogromnym pożarze w Rosji. Płonął kompleks magazynów pod Moskwą. Przechowywano w nim m.in. materiały drukowane, książki i ulotki prokremlowskiego wydawnictwa „Proszeszczenie”. Ogień ekspresowo objął kompleks budynków o powierzchni 24 tys. mkw. Dzień wcześniej pożar wybuchł w jednej z rosyjskich fabryk zbrojeniowych na Syberii. Media mówią już o „czarnej serii”, ponieważ doniesienia o kolejnych pożarach w Rosji pojawiają się niemal codziennie.

Ostatniej nocy spłonęły samochody pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Tę informację przekazał w sieci Ilja Ponomiarow: były członek Dumy Państwowej, który obecnie żyje na emigracji. Ponomiarow twierdzi, pojazdy należały do pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB w obwodzie moskiewskim.

Ruch partyzancki?

Były rosyjski deputowany zastanawia się, czy możemy tu mówić o przypadku. A może to działanie z premedytacją?

Czy w Rosji zawiązał się ruch partyzancki?

– pyta Ilja Ponomiarow.

Także niezależni rosyjscy dziennikarze sugerują, że ostatnie pożary są efektem działań przeciwników wojny z Ukrainą. Nie da się nie zauważyć, że do wybuchu pożarów dochodzi głównie w rosyjskich firmach, które zajmują się produkcją dla wojska lub prowadzą działalność powiązaną z Kremlem.

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej to gwardia Putina (Putin sam był dyrektorem FSB w latach 1998-1999), którą utworzono w 1995 z przekształcenia Federalnej Służby Kontrwywiadowczej. Do FSB należy od 200 do 350 tys. funkcjonariuszy i tajnych współpracowników. Ich działalność można nazwać mentalną kontynuacją tradycji ze Związku Sowieckiego.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij