×

Najnowszy sondaż przedwyborczy. Maleje przewaga Andrzeja Dudy

Sondaż prezydencki od portalu wPolityce.pl nie wróży ciekawej przyszłości Andrzejowi Dudzie. Obecna głowa państwa ma mocnego przeciwnika w ubieganiu się o fotel prezydenta.

Sondaż prezydencki

Z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl wynika, że Andrzej Duda nadal pozostaje liderem zestawienia. Popiera go 40 proc. ankietowanych. Po piętach depcze mu Rafał Trzaskowski. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej postawiłoby w tym momencie 29 proc. respondentów.

W porównaniu z ostatnim badaniem Social Changes Trzaskowski utrzymuje stałą pulę swoich elektoratów, a obecna głowa państwa powoli traci poparcie.

Z kolei z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że na ubiegającego się o reelekcję prezydenta zagłosowałoby 42,7 proc. badanych, a na kandydata KO 26,6 proc.

Co z innymi kandydatami?

Najbardziej zaskakujący kandydat Szymon Hołownia może liczyć na spore poparcie. Chce na niego oddać głos ponad 15 proc. badanych, co jest wzrostem o 2 punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego sondażu. Wzrost notuje także kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, który cieszy się 7 proc. poparciem.

Z kolei kandydat Lewicy Robert Biedroń traci poparcie utrzymujące się na poziomie 4 proc. To strata 1 proc. w porównaniu do poprzedniego badania. Z pozostałych kandydatów tylko Marek Jakubiak może się „pochwalić” poparciem w wysokości 1 proc. Reszta ma wyniki niewiele powyżej 0.

Jarosław Kaczyński wystosował list

Prezes Jarosław Kaczyński skierował do działaczy Prawa i Sprawiedliwości list z odezwą dotyczącą wyborów prezydenckich. Zaapelował do nich o mobilizację. Wszystko z powodu kandydatury Rafała Trzaskowskiego, który uzyskuje dużo większe poparcie niż poprzedni kandydat KO, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Szef PiS-u uważa, że wygrana opozycyjnego kandydata przyczyni się do rozkładu moralnego i politycznego w Polsce. Z tymi słowami nie zgadza się Trzaskowski. W środę kandydat zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego, aby ten przestał zastraszać i posługiwać się propagandą.

Rozumiem, że dzisiaj Jarosław Kaczyński, bo to on tak naprawdę jest moim prawdziwym przeciwnikiem, wpadł w panikę i musi pisać tego typu listy. Natomiast to, co mnie najbardziej w tym momencie niestety smuci, to jest to, że znowu Jarosław Kaczyński próbuje dzielić Polki i Polaków

– powiedział Trzaskowski.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować