×

Śnieg w kwietniu! Pogoda totalnie zwariuje i przyjdzie ogromne ochłodzenie

Śnieg w kwietniu! Tak, dobrze czytacie. Czeka nas kwietniowy powrót zimy. Już nie takiej ostrej, ale jednak… Jeśli podobnie jak my, liczyliście na to, że wiosna rozgości się u nas już na dobre, to najnowsze wiadomości pogodowe Was rozczarują.

Śnieg w kwietniu!

Długoterminowa pogoda na kwiecień pokazuje, że wiosna ma raczej zamiar wycofać się z naszego kraju. Marzec, delikatnie mówiąc, bardzo nas rozpieścił. Było ciepło, pięknie i słonecznie. No cóż… Już od dziś w naszym kraju wiele się zmieni. Temperatury zaczną spadać i pojawią się pierwsze opady. Wyże przesuwają się nad Atlantyk, a zastąpią je niże z południa. To właśnie one przyniosą takie zmiany.

W środę 30 marca nastąpi dalsze ochłodzenie. Odczujemy je w niemal całym kraju. Będzie od 3 do 8 stopni Celsjusza. Najcieplej oczywiście na południu. W centrum będzie pełno chmur i pojawi się mocniejszy deszcz. Gdzieniegdzie może też poprószyć śniegiem. Na północy miejscami przez chmury wyjrzy słońce, jednak nie na długo.

W czwartek i piątek pogoda będzie jeszcze mniej łaskawa. Pojawią się większe opady deszczu i jeszcze więcej przelotnych i miejscami dość intensywnych opadów śniegu. W górach może spaść nawet od 10 do 20 centymetrów!

Pogoda na początek kwietnia

No cóż… Kwiecień nie będzie łaskawy i sprawi, że zatęsknimy za…marcem! Na południowym wschodzie za dnia temperatury będą wynosić około 0 stopni Celsjusza. Z kolei na zachodzie w najcieplejszych momentach słupki rtęci wskażą 6-8 stopni. Niestety mróz da się odczuć w wielu miejscach w naszym kraju. Do tego zawieje północnym wiatrem, co sprawi, że chłód będzie jeszcze bardziej odczuwalny.

W weekend mimo niskich temperatur, powoli zacznie się rozpogadzać. Jednak noce wciąż pozostaną mroźne. Na nizinach słupki rtęci obniżą się nawet do -5. Jednak to nie wszystko! Punktowo na południowym wschodzie zobaczymy spadki do nawet -10 stopni Celsjusza…

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij