×

Śmiertelny wypadek na rollercoasterze. Z pędzącej kolejki wypadła kobieta

Śmiertelny wypadek na rollercoasterze w Niemczech. Z pędzącej kolejki górskiej wypadła 57-letnia kobieta. Nie miała najmniejszych szans na przeżycie. Jak i dlaczego doszło do tragedii?

Śmiertelny wypadek na rollercoasterze

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w parku rozrywki Wild-und Freizetipark w miejscowości Klotten w Nadrenii-Palatynacie. Jedną z głównych atrakcji obiektu jest uruchomiona w 2004 roku, mierząca 532 m długości i 17,5 m wysokości kolejka górka, która jest w stanie rozpędzić się do 60 km/h. Teraz usłyszał o niej cały świat. Niestety, są to przerażające wieści.

śmiertelny wypadek na rollercoasterze
Wikimedia Commons

Na około godzinę przed zamknięciem podczas jednej z przejażdżek z kolejki górskiej wypadła 57-letnia kobieta. W wyniku upadku klientka parku rozrywki, która była tam na wycieczce rodzinnej, doznała ciężkich obrażeń. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się jej uratować.

Co więcej, po wypadku park rozrywki został zamknięty. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Dokładna przyczyna śmierci tragicznie zmarłej kobiety ma wykazać sekcja zwłok.

Jak i dlaczego doszło do tragedii?

Śledztwo w sprawie śmierci 57-latki trwa. Na chwilę obecną wciąż nie wiadomo, jak i dlaczego doszło do wypadku. Wstępne ustalenia mówią, że kobieta wypadła z wagonika, kiedy kolejka znajdowała się na prostym odcinku, na końcu którego wchodziła w ostry zakręt. Teraz konieczne jest ustalenie, czy wystąpiła usterka techniczna oraz sprawdzenie, czy system bezpieczeństwa działał prawidłowo.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.msn.com
Fotografie: Wikimedia Commons (miniatura wpisu), commons.wikimedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij