×

Śmiertelne pułapki w lesie. Policja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy

W gminie Chęciny (woj. świętokrzyskie) ktoś rozciągnął między drzewami metalowe linki. Śmiertelne pułapki w lesie najprawdopodobniej czekały na motocyklistów, którzy łamią przepisy i wjeżdżają do lasu. Policja poszukuje sprawcy, który zastawia niebezpieczne „sidła”.

Śmiertelne pułapki w lesie

Od kilku dni pogoda zdecydowanie sprzyjała wyprawom do lasu. Wiele osób postanowiło z tego skorzystać. Niestety, niektórzy robią to łamiąc przy okazji przepisy. Każdego roku w okresie wiosenno-letnim policjanci otrzymują mnóstwo zgłoszeń, dotyczących motocyklistów, którzy łamią zakazy i wjeżdżają do lasu. Najwyraźniej niektórzy próbują się z tym zjawiskiem rozprawić na własną rękę…

W poniedziałek na terenie kompleksu leśniczego, znajdującego się w gminie Chęciny, ktoś rozciągnął między drzewami 18 metalowych linek. Jest to teren, z którego chętnie korzystają nie tylko piesi i rowerzyści, ale także miłośnicy jazdy na crossach.

Najprawdopodobniej temu, kto rozciągnął linki, chodziło o to, by utrudnić przejazd motocyklistom, a może nawet zrobić im krzywdę.

Policja szuka sprawcy

Policja przypomina, że w sytuacji takiej, jak ta, gdy motocykliści z premedytacją łamią prawo, należy zgłosić to odpowiednim służbom.

(…) przypominamy, że wjazd do lasu pojazdem silnikowym bez zgody właściciela czy zarządcy jest wykroczeniem. Każdy, kto zauważy łamanie przepisów na terenach leśnych, w pierwszej kolejności powinien powiadomić o tym odpowiednie służby, straż leśną lub policję

– mówi mł.asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, cytowany przez tvn24.pl.

Teraz sprawą metalowych linek zajęła się policja, prowadząc śledztwo w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia. Funkcjonariusze poszukują sprawcy i apelują do okolicznych mieszkańców o pomoc w ustaleniu jego personaliów.

Każdy, kto posiada informację na temat tego, kto odpowiada za rozwieszanie linek, może skontaktować się z Komisariatem Policji w Chęcinach na Osiedlu Północ 9, telefonicznie pod numerami 47 801 1340 lub numerem alarmowym 112. Informacje można przekazywać również anonimowo.

Gdyby rozpędzony motocyklista wjechał w jedną z rozciągniętych linek, sprawa mogłaby mieć tragiczny finał. Mimo to od lat nie brakuje śmiałków, którzy w ten sposób próbują wymierzyć sprawiedliwość, narażając tym samym innych użytkowników lasu.

Fotografie: kielce.policja.gov.pl (miniatura wpisu), kielce.policja.gov.pl

Może Cię zainteresować