×

Doprowadził do śmierci 25-letniej dziewczyny. Sąd skazał go na 60 godzin prac społecznych

Aleksandra i jej chłopak Ernest wyjechali do pracy w Holandii. W połowie lipca 2017 roku w hotelu dla pracowników w Maarsbergen, w którym mieszkała para, doszło do tragedii.

Kłótnia z zazdrości

Ola miała zaledwie 25 lat, jej partner był starszy o dwa lata. W hotelu dwójka Polaków poznała parę rodaków, z którą często spędzali czas i imprezowali. Jednak podczas jednego ze spotkań, między Olą a Ernestem doszło do ostrej kłótni. Z zeznań Ernesta wynika, że 25-latka była zazdrosna o kobietę, w towarzystwie której pili alkohol.

Fatalne pobicie

Ernest okazał się porywczym człowiekiem i jego akt najprawdopodobniej doprowadził do śmierci 25-latki. Kamery hotelowe uwieczniły 27-latka znęcającego się nad Olą. Na monitoringu widać jak ciągnął ją za włosy, bił i kilkakrotnie popychał doprowadzając do upadku, podczas którego dziewczyna uderzyła głową o podłogę.

Okoliczności śmierci

Ola tego dnia była pod wpływem alkoholu. Na nagraniu widać, jak upada próbując dostać się do pokoju, nawet po tym, jak Ernest zniknął z pola widzenia. Mężczyzna zeznał, że z jego partnerką było wszystko w porządku, gdy kładł się spać. Niestety, rano okazało się, że Ola już nie żyje. Przyczyną śmierci był krwiak mózgu.

Oskarżenie

Początkowo o śmierć 25-letniej Aleksandry podejrzewano Ernesta. Został oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, sąd jednak uznał, że dowody nie są wystarczające. Ostatecznie stwierdzono, że nie da się ustalić kiedy dokładnie powstały śmiertelnego obrażenia 25-latki, gdyż mogła ich doznać, gdy sama się przewróciła.

Kara

Finalnie Ernestowi nie udowodniono winy i nie został on oskarżony o spowodowanie śmierci Aleksandry. 27-latka skazano jedynie za napaść na swoją dziewczynę, a karą za potworny czyn okazało się 60 godzin prac społecznych.

Kara wydaje się zupełnie nieadekwatna do czynu, którego dopuścił się 27-latek, szczególnie, że w tajemniczych okolicznościach życie straciła młoda kobieta

Może Cię zainteresować

zamknij