×

13 osób poniosło śmierć na weselu. Do tragedii doszło podczas jednej z zabaw

Śmierć na weselu. Do dramatycznego splotu wydarzeń doszło w czasie zabawy. Śpiew i taniec zakończyły się tragicznie dla kobiet i dziewczynek, pod którymi zapadła się betonowa studnia. Wpadło do niej 23 osoby. Przeżyło tylko 10.

Tragiczny finał weselnej zabawy

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w mieście Kushinagar w północnych Indiach, 300 km na wschód od miasta Lucknow, stolicy stanu Uttar Pradesh. W środę odbywała się tam uroczystość znana jako „haldi”. W czasie jej trwania na twarz młodej pary nakładana jest kurkuma, co ma zapewnić im pomyślność.

Ludzie bawili się. Śpiewali, tańczyli. W pewnym momencie beton, na którym trwała zabawa, zawalił się. Do studni, mającej głębokość ponad 15 metrów, wpadło 23 osoby. Tylko 10 z nich udało się uratować. Niektórzy w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Śmierć na weselu
Zrzut z ekranu za: TVN24

Śmierć na weselu

Jeden z ratowników w rozmowie z agencją AP przekazał, że studnia miała głębokość 15 metrów, a policja z miasta Kushinagar rozpoczęła już w tej wstrząsające sprawie śledztwo.

Do tragicznych wydarzeń odniósł się nawet premier Indii Narendra Modi. Podkreślił, że to, co się stało, wprost „łamie serce”. Na swoim koncie na Twitterze napisał:

Składam najgłębsze kondolencje rodzinom tych, którzy stracili życie. Życzę poszkodowanym szybkiego powrotu do zdrowia. Lokalne władze pomogą we wszelki możliwy sposób.

Portal CNN poinformował z kolei, że Narendra Modi ogłosił też wypłacenie odszkodowania w wysokości 2662 dolarów dla każdej rodziny, której członek poniósł śmierć oraz 665 dolarów dla poszkodowanych. To jeszcze nie wszystko.

Na tragiczne wydarzenia postanowiły zareagować także władze okręgu Kushinagar. Ogłosiły, że one również wypłacą odszkodowanie bliskim tragicznie zmarłych osób. Będzie to dodatkowe 5 323 dolarów dla każdej rodziny ofiar.

Śmierć na weselu 1
Zrzut z ekranu za: TVN24

Niestety tragedie w dniu wesela czasami się zdarzają. Nic nie potrafi uchronić przed nimi ludzi. Czasami umierają też osoby, dla których dany dzień miał być najszczęśliwszym w życiu. Kilka lat temu doszło do ogromnej tragedii. Panna młoda zjadła na swoim weselu kawałek ciasta. Tuż po tym wystąpił u niej wstrząs anafilaktyczny. Mimo reanimacji 25-latka zmarła.

Źródła: edition.cnn.com, tvn24.pl
Fotografie: TVN24

Może Cię zainteresować

zamknij