×

W nocy 4 napastników wtargnęło do domu Mikołaja. Zaatakowali maczetami go i jego partnerkę

Do przerażającej zbrodni doszło w Ballincollig w Irlandii. To właśnie tam mieszkał 35-letni Mikołaj, znany jako „Nik”, pochodzący z Mogilna niedaleko Bydgoszczy. Od 5 lat prowadził w Irlandii ogrodniczy biznes zajmujący się utrzymaniem terenów zielonych.

Morderstwo

W niedzielę 10 czerwca koło godziny 3 nad ranem, czterech uzbrojonych w maczety bandytów w kominiarkach wtargnęło do domu i zaatakowało Mikołaja i jego żonę w łóżku.

Facebook

W domu poza parą była dwójka dzieci w wieku 3 i 5 lat i kobieta, która wynajmowała pokój od pary. Im na szczęście nic się nie stało. Po całym zajściu napastnicy odjechali samochodem marki BMW, który jakiś czas później został odnaleziony przy Inniskenny w Waterfall. Auto było spalone. Wiadomo także, że w środku znajdowała się broń.

Mikołaj wraz z żoną zostali przetransportowani do szpitala Cork University Hospital. Niestety, w skutek poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł po godzinie 5. rano. Ranna partnerka wciąż dochodzi do siebie, jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dochodzenie

Powód brutalnego ataku wciąż nie jest znany. Nie wiadomo czy pobicie miało związek z prowadzoną przez mężczyznę działalnością gospodarczą. Na miejscu tragedii pracują policjanci, którzy zabezpieczyli już okoliczny monitoring i wciąż próbują zebrać jak najwięcej informacji.

Policja prosi o pomoc

Apelujemy do taksówkarzy, którzy być może przywozili lub odbierali kogoś w okolicy, by się z nami skontaktowali. Zwracamy się również do każdego, kto ma w samochodzie kamerę. Ktoś musiał coś widzieć. Nawet jeśli wydaje się to nic ważnego, dla nas może to być znaczący trop. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi zmarłego – powiedział funkcjonariusz O’Sullivan.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na ten temat, bądź były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt pod numerem 1800 666 111 lub 021 4946200 albo z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.

Policja przygotowała również w sprawie morderstwa specjalny apel i prosi o jego udostępnianie.

Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną schwytani i jak najszybciej zapłacą za to, co zrobili.

Może Cię zainteresować

zamknij