×

Śmierć Dawida Kosteckiego budzi wątpliwości. Kolejny więzień chciał się zabić

Śmierć Dawida Kosteckiego budzi ogromne wątpliwości. Jest coraz więcej znaków zapytania i niedomówień. Teraz pojawiają się następne. Jeden z osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie próbował popełnić samobójstwo. Radio Zet ustaliło, że miał on zeznawać w tej samej sprawie, co Kostecki, dotyczącej rozboju.

Śmierć Dawida Kosteckiego – inny więzień próbował się zabić

Według ustaleń Radia Zet, 9 sierpnia 2019 roku Maciej M. na oczach innych więźniów w wieloosobowej sali w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, próbował założyć sobie pętlę na szyję. Miał wykonać ją ze sznurówki.

Śmierć Dawida Kosteckiego

Udaremniono próbę samobójczą

Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk. Elżbieta Krakowska, potwierdziła tę informację w rozmowie z dziennikarzami:

Natychmiast został przez współwięźniów powstrzymany, a pętla odcięta. Nie odniósł żadnych obrażeń, ani nie stracił przytomności

Oczywiście po tym zdarzeniu trafił na specjalistyczny oddział psychiatryczny do szpitala w Krakowie. Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie powołał specjalny zespół, który ma zbadać okoliczności tego zdarzenia.

Miał zeznawać

Wiadomo, że Maciej M. już 1 lipca 2019 roku miał być przetransportowany do Warszawy, aby zeznawać. Jednak 24 czerwca Sąd odwołał nakaz transportu. Według ustaleń Radia Zer powodem miał być stan zdrowia Macieja M.

Dawid Kostecki

Dawid Kostecki wcześniej odbywał w Zakładzie Karnym w Rzeszowie swoją karę pozbawienia wolności…

Może Cię zainteresować

zamknij