Słynny posąg uszkodzony. Ma dziurę w klatce piersiowej. Winni turyści

  Słynny posąg uszkodzony. Ma dziurę w klatce piersiowej. Winni turyści

  Pomnik Julii w Weronie uszkodzony. Wszystko przez turystów-nagabywaczy
  Pomnik Julii w Weronie uszkodzony. Wszystko przez turystów-nagabywaczy
  Źródło zdjęć: © X | @nexta_tv
  09.03.2024 17:48

  Z smutkiem przyjęto wiadomości przybywające z włoskiej Werony. Znana figura Julii Capuleti, bohaterki utworu Szekspira, odlewana z brązu, uległa zniszczeniu przez działanie turystów. Figura przedstawiająca Romeową miłość została uszkodzona... teraz można zauważyć otwór w jej klatce piersiowej, miejsce, za które - jak głoszą słuchy - szczęście miało przenikać do tych, którzy do Werony przybywali. Skutki tego zachowania są widoczne gołym okiem.

  Podczas zwiedzania Weronie w Italii, trudno jest ignorować ową słynną atrakcję turystyczną. Bez wątpienia chodzi o posiadłość Julii Capuleti, postaci z dzieła angielskiego dramatopisarza Williama Szekspira, "Romeo i Julia". Miejsce to obfituje w magiczną atmosferę miłości do dzisiejszych czasów.

  W obrębie podwórza tej właśnie rezydencji mieści się wspaniała rzeźba damy, odlana z brązu. Nereo Costantini, rzeźbiarz z Werony, jest twórcą tej postaci z 1969 roku.

  Zgodnie z doniesieniami serwisu "polacywewloszech.com", z uwagi na masowe zainteresowanie i obawę przed zniszczeniem przez odwiedzających, oryginał zastąpiono repliką w 2014 roku. Pierwowzór przeniesiono do wewnętrznego dziedzińca posiadłości-muzeum Julii. Okazało się to świetnym posunięciem.

  Treść artykułu jest kontynuowana w materiale wideo

  Pomnik Julii w Weronie uszkodzony. Wszystko przez nagabywaczy

  Według legendy osoba, która dotknie piersi Julii, zostanie obdarzona szczęściem w miłości. To właśnie powód, dla którego turyści w mieście freqentnie i często z pewną natarczywością "dręczą" ukochaną Romea. Nie omieszkują także uwieczniać się w takich, intymnych wręcz ujęciach, na tle weronyjskich widoków.

  Jak teraz informuje serwis NEXTA na platformie X (wcześniej znany jako Twitter), z powodu takich właśnie zachowań entuzjastów, w piersi postaci Julii Capuleti pojawił się... otwór. Jest on teraz widoczny bez potrzeby używania jakichkolwiek narzędzi do zobaczenia i naprawienie go nie będzie należało do najłatwiejszych zadań.

  Od intensywnego dotykania przez turystów, w rzeźbie Julii pojawiła się dziura w piersi - donosi NEXTA.

  Pod wpisem NEXTA zgromadziło się mnóstwo reakcji. "To clou dotyczące materiału, z którego wykonano rzeźbę" - napisał ktoś. "To niewiarygodne. Wydawałoby się, że niezależnie od wieku, mężczyzna obok kobiety zawsze zachowuje się jak dziecko" - przytoczyła inna osoba.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także