Słoń zaatakował Rosjankę. Uderzył nią mocno o ziemię

  Słoń zaatakował Rosjankę. Uderzył nią mocno o ziemię

  Słoń powalił Rosjankę na ziemię. Wideo trafiło do sieci
  Słoń powalił Rosjankę na ziemię. Wideo trafiło do sieci
  Źródło zdjęć: © YouTube
  oprac. ASD
  29.02.2024 14:19

  Mimo iż słonie wydają się być stworzeniami spokojnymi, mogą okazać się wyjątkowo groźne. Dowodem na to jest doświadczenie turystki z Rosji w Indiach. Słoń złapał tę kobietę swoją trąbą i mocno otrzepał nią o ziemię. Nagranie z tego incydentu szybko obiegło media społecznościowe.

  W sieci krąży przerażające nagranie, na którym widać, jak słoń atakuje rosyjską turystkę w znanym miejscu wypoczynkowym w Indiach.

  Nagrało to zdarzenie dokonane 13 lutego w Amer niedaleko Jaipur pokazuje, jak słoń o imieniu Gouri niespodziewanie chwyta rosyjską turystkę trąbą, macha nią po powietrzu, by zaraz potem cisnąć ją na ziemię.

  Z informacji przekazanych przez organizację dbającą o prawa zwierząt PETA, wynika, że w tym zajściu zostały poszkodowane dwie osoby.

  Organizacja ujawniła, że ten sam słoń w październiku 2022 r. także poważnie zranił inną osobę. Mężczyzna w wieku 45 lat został zaatakowany przez zwierzę w okolicy Jaipur.

  Mimo że rzadko kiedy słonie wykazują agresję, organizacje charytatywne podają, że mogą one stać się agresywne, a nawet być śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi, kiedy czują się zaatakowane lub są źle traktowane.

  Organizacja apeluje do władz

  PETA apeluje obecnie o przetransportowanie Gouri do ośrodka, gdzie zwierzę mogłoby zacząć dochodzić do siebie po doznanej psychicznej traumie związanej z uwięzieniem.

  Przedstawiciele tej organizacji utrzymują, że zachowanie tego słonia jest charakterystyczne dla zwierząt, które doświadczyły maltretowania.

  Wiadomo, że słonie, które przez lata były skute łańcuchami i zastraszane wpadają w amok, atakując ze strachu i frustracji - powiedziała Poorva Joshipura, starsza wiceprezes ds. międzynarodowych PETA.

  Z danych Międzynarodowego Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt wynika, że w Indiach co roku w starciach ze słoniami ginie około 400 osób.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także