Słoń zaatakował Rosjankę. Uderzył nią mocno o ziemię

  Słoń powalił Rosjankę na ziemię. Wideo trafiło do sieci
  Słoń powalił Rosjankę na ziemię. Wideo trafiło do sieci
  Źródło zdjęć: © YouTube
  oprac. ASD

  29.02.2024 14:19

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Mimo iż słonie wydają się być stworzeniami spokojnymi, mogą okazać się wyjątkowo groźne. Dowodem na to jest doświadczenie turystki z Rosji w Indiach. Słoń złapał tę kobietę swoją trąbą i mocno otrzepał nią o ziemię. Nagranie z tego incydentu szybko obiegło media społecznościowe.

  W sieci krąży przerażające nagranie, na którym widać, jak słoń atakuje rosyjską turystkę w znanym miejscu wypoczynkowym w Indiach.

  Nagrało to zdarzenie dokonane 13 lutego w Amer niedaleko Jaipur pokazuje, jak słoń o imieniu Gouri niespodziewanie chwyta rosyjską turystkę trąbą, macha nią po powietrzu, by zaraz potem cisnąć ją na ziemię.

  Z informacji przekazanych przez organizację dbającą o prawa zwierząt PETA, wynika, że w tym zajściu zostały poszkodowane dwie osoby.

  Organizacja ujawniła, że ten sam słoń w październiku 2022 r. także poważnie zranił inną osobę. Mężczyzna w wieku 45 lat został zaatakowany przez zwierzę w okolicy Jaipur.

  Mimo że rzadko kiedy słonie wykazują agresję, organizacje charytatywne podają, że mogą one stać się agresywne, a nawet być śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi, kiedy czują się zaatakowane lub są źle traktowane.

  Organizacja apeluje do władz

  PETA apeluje obecnie o przetransportowanie Gouri do ośrodka, gdzie zwierzę mogłoby zacząć dochodzić do siebie po doznanej psychicznej traumie związanej z uwięzieniem.

  Przedstawiciele tej organizacji utrzymują, że zachowanie tego słonia jest charakterystyczne dla zwierząt, które doświadczyły maltretowania.

  Wiadomo, że słonie, które przez lata były skute łańcuchami i zastraszane wpadają w amok, atakując ze strachu i frustracji - powiedziała Poorva Joshipura, starsza wiceprezes ds. międzynarodowych PETA.

  Z danych Międzynarodowego Funduszu na rzecz Dobrostanu Zwierząt wynika, że w Indiach co roku w starciach ze słoniami ginie około 400 osób.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także