×

Skradziony pies przewodnik wrócił do właściciela

Półtoraroczny owczarek niemiecki został skradziony z podwórka niewidomego właściciela. Na szczęście, po nagłośnieniu sprawy przez stację telewizyjną, jeden ze złodziei poczuł przypływ wyrzutów sumienia i postanowił oddać psa.

Życie pod opieką psa

Półtoraroczny owczarek niemiecki imieniem Lucca przeszedł specjalne szkolenie dla psów przewodników. Aktualnie mieszka z niewidomym Kevinem Coachmenem.  Jak ujawnił mężczyzna w rozmowie z ABC 7, po trzech miesiącach wspólnego życia, nie wyobraża już sobie, jak mógłby funkcjonować bez psa.

To jak chodzenie po ciemnym pokoju, kiedy nie wiesz, o co możesz się potknąć ani kto jest w tym pokoju. To zawsze jest przerażające.

Coachmen zaczął tracić wzrok 18 lat temu. Przed czterema laty stracił go całkowicie. Trzy miesiąca temu przydzielono mu psa specjalnie wyszkolonego do opieki nad niewidomymi. Z Luccą u boku życie Kevina zupełnie się zmieniło.

Pechowy dzień

Tamtego feralnego dnia Coachmen wraz z Luccą wybrali się do miasta, gdzie załatwiali różne sprawy. Następnie wrócili do domu. Mężczyzna wypuścić Luccę na podwórko, a sam poszedł po miski i jedzenie.

Poszedłem go nakarmić i przynieść wodę, a kiedy wróciłem, mojego psa nie było.

Sprawą zainteresowały się media. Po tym, jak uprowadzenie psa nagłośniła stacja ABC 7, porywaczy tknęło sumienie. Okazało się, że psa ukradło kilku nastolatków.

Jeden z nich, gdy zrozumiał, jak ważną odgrywa Lucca w życiu niewidomego mężczyzny, postanowił zachować się przyzwoicie i zwrócić psa prawowitemu właścicielowi. Ostatecznie pies przebywał poza domem od wtorku do soboty. Wrócił cały i zdrowy.

Źródła: abc7news.com

Może Cię zainteresować