×

4 chłopcy bez pytania weszli do ogrodu 75-latki. Kiedy z niego wyszli, kobieta popłakała się

Większość starszych osób pragnie do ostatnich chwil przebywać w swoich domach niż liczyć na pomoc dzieci. Wydaje im się, że dadzą sobie radę i uporają się z obowiązkami dnia codziennego. Niestety nie do końca jest to prawdą.

Szczególnie problematyczne są czynności, które wymagają dobrej kondycji i regularności. Starsze osoby nie są w stanie robić tego w sposób, który by ich nie męczył. Dokładnie o tym wie 75-letnia Gerry Suttle, która przeżyła coś niemiłego i nie miała pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Starsza kobieta mieszka w Riesel w stanie Teksas, gdzie lokalne prawo zabrania mieszkańcom, aby ich trawa miała ponad 45 cm wysokości.

Problematyczna trawa i dzielni pomocnicy

75-latka otrzymała w związku z trawą upomnienie od policji… i wezwanie do sądu. Ostatecznie policja wydała nakaz aresztowania Gerry, a starsza kobieta miała trafić do więzienia (!).

Ta informacja stała się gorącym tematem w dzielnicy, w której mieszkała Gerry. Historia staruszki dotarła do czterech chłopców, którzy o całej sprawie usłyszeli w lokalnym programie telewizyjnym. Od razu wiedzieli, że muszą coś z tym zrobić. Bracia Reynoldsowie zabrali ze sobą kosiarki i udali się do domu 75-latki.

Szybka akcja zakończona sukcesem

Nie znamy tej pani, ale gdy tylko usłyszeliśmy, że za coś takiego ma trafić do więzienia, nie czekaliśmy ani chwili. Potrzebowała pomocy, a my byliśmy w stanie jej to zapewnić, więc dlaczego nie wyciągnąć reki?

Zbiorowe działanie

Kiedy inni ludzie zobaczyli, jak bracia zabierają się za koszenie, także postanowili pomóc. W drużynie siła i w ciągu zaledwie dwóch godzin dzięki takiej grupie udało się skosić całą trawę w ogródku 75-letniej kobiety.

Jestem poruszona tym, co ci chłopcy dla mnie zrobili. Nie musieli w ogóle się tu pojawiać i nikt ich do tego nie zmuszał. Są moimi bohaterami i zawsze będę pamiętać to, co dla mnie zrobili.

Nie miejmy klapek na oczach. Gdy widzimy zmartwionego starszego sąsiada, który ledwo idzie z ciężkimi zakupami, zaoferujmy pomoc. Dla nas tak niewiele, a dla niego to ogromny wysiłek. Wdzięczność takiego człowieka jest najpiękniejszą zapłatą!

Polecane

Może Cię zainteresować