×

Żyła w piękny sposób uczci pamięć o Adamowiczu. Jego gest będzie można podziwiać w niedzielę

Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza odcisnęła swoje piętno na wielu wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie lub będą miały miejsce w najbliższej przyszłości. W skutek zamachu z posady prezesa fundacji WOŚP zrezygnował Jerzy Owsiak, odwołano lub przełożono część studniówek, które były zaplanowane na nadchodzący weekend, a także zorganizowano specjalny nadzór, który będzie miał czuwać nad bezpieczeństwem podczas pogrzebu prezydenta Gdańska. Teraz okazuje się, że zmieni się również przebieg niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem.

Kwalifikacje, konkurs drużynowy i konkurs indywidualny, a oprawa muzyczna

W dniach, kiedy w Polsce będzie obowiązywać żałoba narodowa (od piątku od godziny 17 do soboty do godziny 19) rozegrane na Wielkiej Krokwi zostaną kwalifikacje i konkurs drużynowy w skokach narciarskich, które z trybun oglądać będzie ponad 30 tysięcy kibiców zimowego sportu. W niedzielę z kolei odbyć ma się indywidualny konkurs, na który kibice czekają przez cały rok. Tego dnia o oprawę muzyczną zadba Michał Sieczko z Crowd Supporters, który jak co roku przygotowuje na niedzielny konkurs ulubione utwory polskich zawodników.

W trakcie piątkowych i sobotnich zmagań (w przeciwieństwie do niedzielnych) zawody ze względu na żałobę narodową ograniczą się z kolei wyłącznie do aspektów sportowych – wyczytywania zawodników oraz podawania wyników.

Utwory, które będą towarzyszyły polskim zawodnikom podczas skoków

Podczas skoku Kamila Stocha fani będą mogli posłuchać „I’m Shipping Up To Boston” Dropkick Murphys, Dawid Kubacki skoczy przy utworze „Zawsze do celu” zespołu Najlepszy Przekaz w Mieście, Jakub Wolny do „Bella Ciao”, a Maciej Kot poleci w rytm „Titanium” Davida Guetty feat. Sia.

Wybór Piotra Żyły

Na szczególną uwagę zasługuje natomiast utwór wybrany przez Piotra Żyłę, który zdecydował się na Disturbed „Sound of Silence” – utwór, który został zagrany podczas wiecu po śmierci prezydenta Adamowicza w Gdańsku. Warto jednak zaznaczyć, że to nie pierwszy konkurs, kiedy nasz „profesor” będzie skakał do tego pięknego kawałka.

I co za zbieg okoliczności, bo Piotr wybrał u nas ten utwór na konkursy PŚ w Predazzo, czyli tuż przed atakiem na Adamowicza, a przypomnę, że piosenka ta towarzyszy dziś wielu spotkaniom upamiętniającym gdańską tragedię – zauważył Sieczko

Przypomnijmy, że Piotr Żyła przez lata skakał na Wielkiej Krokwi do hitów disco-polo – przede wszystkim „Przekorny los” grupy Akcent, przez co m.in. od zawsze kojarzony był z radosną, humorystyczną stroną człowieka. Od jakiegoś czasu zaszły w nim jednak widoczne zmiany, co przejawia się chociażby podczas wywiadów z dziennikarzami.

Lider Pucharu Świata również wybrał utwór dla siebie

Oczywiście muzyka nie będzie przygrywana tylko i wyłącznie polskim zawodnikom. Ci zagraniczni również mogą prosić o podobne wsparcie.

Lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi poprosił o utwór „Cho Wavy De Gomenne” JP The Wavy. Z przyjemnością spełniamy te prośby bo wiemy, jak ważną rolę odgrywa muzyka, czego słuchają na treningach, jakie konkretne rytmy ich motywują i dodają skrzydeł… Dla kibiców też mamy sporą porcję magicznej, dodającej energii i niosącej radość muzyki – podkreślił Sieczko

Chyba nie ulega najmniejszej wątpliwości, że czeka nas wyjątkowy weekend pełen niesamowitych sportowych wrażeń. Będziecie oglądać i kibicować skoczkom?

Polecane

Może Cię zainteresować