×

Skandaliczne słowa szefa klubu PiS. Kiedyś „milicja zabrałaby homosia do lasu”

Skandaliczne słowa szefa klubu PiS w Kwidzynie, padły podczas jednej z dyskusji na Facebooku. Radosław Smejlis wypowiedział się na temat jednego z kandydatów, startującego w wyborach prezydenckich. Sprawą zajmie się Rada Miasta.

Skandaliczne słowa szefa klubu PiS

Radosław Smejlis to szef klubu PiS w Kwidzynie (opozycyjnego wobec burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka z PO).

Podczas dyskusji o kandydatach na prezydenta, która toczyła się na facebookowym profilu szefa SLD – Jerzego Śniega, głos zabrał radny Smejlis. Jego homofobiczna wypowiedź szybko obiegła media.

Towarzysze, wasz kolega gen. Kiszczak w grobie się przewraca – kogo współcześni komuniści popierają na prezydenta – za czasów waszej epoki przyjechałaby milicja i zabrałaby homosia do lasu – tam białymi pałkami wytłumaczyliby mu czym jest poprawność obyczajowa a dziś Robert Biedroń kandyduje na prezydenta RP. Nawet komunistom powywracało już się w głowach!!!

Smejlis ma 39 lat i jest… nauczycielem. Dorabia do pensji udzielając korepetycji.

Zostanie ukarany?

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, skandaliczny post już usunięto, a konto szefa klubu PiS z Kwidzyna przestało być aktywne. Jednak w sieci nic nie ginie.

Karolina Nowak, radna gminy Gardeja i działaczka Wiosny Roberta Biedronia, złożyła skargę do Rady Miasta Kwidzyna. W swoim wpisie na Facebooku, radna Nowak nie kryje wzburzenia:

W szczególności potępiam zachowanie Radnego Miasta Kwidzyna Radosława Smejlisa, który w sposób zasługujący na potępienie krytykuje kandydata na Prezydenta RP. Źle odrobił lekcje z przemówienia Pana Dudy o zaprzestaniu hejtu i nienawiści.

Prośba prezydenta Andrzeja Dudy o zachowanie kultury w kampanii wyborczej, widocznie nie wszystkich przekonała.

Co na to Robert Biedroń?

Sprawą kontrowersyjnego wpisu zajmie się Rada Miasta, ale – chociaż komentarz zniknął z profilu Jerzego Śniega – echa po nim nie milkną.

Do sprawy odniósł się główny zainteresowany – kandydat na prezydenta Robert Biedroń, który opublikował na Twitterze swój apel:

Prawica w końcu musi zrozumieć – słowa mają konsekwencje. Zwłaszcza wśród młodzieży, którą taka nienawiść szczególnie krzywdzi. Musimy skończyć z Polską Pogardy!

Szef radnych PiS z Kwidzyna jest znany z ostrych wypowiedzi, skierowanych do przedstawicieli pozostałych ugrupowań.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com, Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować