×

Skandal podczas zajęć z edukacji seksualnej. Uczono 6-latków, jak dotykać lalkę

Skandal podczas zajęć z edukacji seksualnej dla dzieci w wieku 6-10 lat. Nauczycielka demonstrowała dzieciom, w jaki sposób powinny dotykać seksualnie lalkę. Czy to naprawdę wiedza, którą powinny przyswoić dzieci w tym wieku?

Skandal podczas zajęć z edukacji seksualnej

Bulwersujące zachowanie nauczycielki w jednej z wiedeńskich szkół. Kobieta prowadziła zajęcia z edukacji seksualnej dla dzieci w wieku 6-10 lat. Jednak duże wątpliwości wzbudza sposób, w jaki przekazywała wiedzę i informacje, którymi podzieliła się z maluchami.

Jak donosi dziennik „Kronen Zeitung”, nauczycielka pokazywała dzieciom „jak przebiega seks”, wykorzystując do tego lalkę. Zachęcała przy tym maluchy, żeby dotykały lalki rękami i palcami. Ale na tym nie koniec wiedzy, jaką nauczycielka postanowiła przekazać dzieciom. Tłumaczyła im także do czego służą prezerwatywy. Kobieta wyjaśniła dzieciom, że prezerwatywy powinny być używane, jeśli nie chcą mieć… dzieci.

Nauczycielka kazała chłopcu rozebrać lalkę

Podczas zajęć nauczycielka położyła nacisk na część praktyczną. W pewnym momencie nauczycielka poprosiła jednego z chłopców, żeby… rozebrał lalkę. Gdy chłopiec odmówił, nauczycielka powiedziała mu, że musi to zrobić. Wkrótce okazało się, że był to bardzo zły pomysł.

Rodzice chłopca skarżyli się, że wrócił z zajęć mocno przybity.

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy naszego syna w takim stanie, był całkowicie przytłoczony

– mówili.

Ale to był dopiero początek problemów, związanych z lekcją edukacji seksualnej.

Kilka dni po tych lekcjach przyszedł do nas kolega z klasy, żeby się pobawić. Jak wiele razy wcześniej, chłopiec bawił się również z naszą dziesięcioletnią córką. Tym razem nagle chciał ściągnąć jej spodnie

– opowiadali rodzice dziecka. Ostatecznie wypisali chłopca ze szkoły.

Nauczycielka się tłumaczy

Nauczycielka tłumaczy, że miała dobre intencje i chciała „uświadomić dzieci”. Czy naprawdę nie była w stanie przewidzieć konsekwencji?

Teraz władze Wiednia prowadzą dochodzenie w sprawie skandalicznego incydentu. Specjalista ze Stowarzyszenia Psychoterapii podkreśla, że podczas lekcji popełniono szereg błędów.

Tego typu edukacja seksualna przeraża dzieci. Uzyskują złe podejście do tematu, a ich naturalna granica wstydu zostaje naruszona. Edukacja seksualna musi być zawsze dostosowana do wieku i rozwoju. Wiele dzieci w wieku sześciu, siedmiu czy ośmiu lat – a nawet starszych – nie jest zainteresowanych stosunkami seksualnymi

– skomentował prezes Stowarzyszenia Psychoterapii.

Ekspert zwrócił także uwagę, że tłumaczenie seksualności przy pominięciu kwestii miłości i związków szkodzi rozwojowi dzieci.

Źródła: www.rp.pl, www.o2.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij