×

Siergiej Ławrow grozi III wojną światową. „Będzie nuklearna i niszczycielska”

Siergiej Ławrow grozi III wojną światową: szef rosyjskiej dyplomacji stwierdził – „III wojna światowa byłaby destrukcyjna, w użyciu byłaby broń nuklearna”. Przy okazji ponowił rosyjską propagandę, stwierdzając, że Kreml „nie pozwoli Ukrainie na zakup broni jądrowej”.

Siergiej Ławrow grozi III wojną światową

Nie tak Rosja wyobrażała sobie atak na Ukrainę, nie taką wizję roztaczano przed rosyjskimi żołnierzami, gdy wysłano ich na front. Ale Putin szybko sięgnął po broń zapasową, jaką jest strach. W niedzielę Reuters podał, że prezydent Rosji nakazał dowództwu wojskowemu postawienie w stan szczególnej gotowości bojowej siły odstraszania nuklearnego. Przy tym tłumaczył, że to Zachód zagraża bezpieczeństwu Rosji. Zastraszanie i dezinformacja to coś, w czym Rosjanie mają duże doświadczenie. Dzisiaj postraszyć postanowił także szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, w rozmowie z telewizją Al Jazeera.

III wojna światowa będzie niszczycielską wojną nuklearną

– mówił Ławrow w rozmowie z arabską stacją telewizyjną.

Ławrow bronił rosyjskiej inwazji, tłumacząc, że Rosja stanie w obliczu „prawdziwego zagrożenia”, jeśli Kijów pozyska broń jądrową. Ale to kuriozalne tłumaczenie już słyszeliśmy…

Wyszli na znak protestu

We wtorek Ławrow w trybie online uczestniczył w 49. sesji Rady Praw Człowieka ONZ. Gdy szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że Ukraina „poszukuje broni jądrowej”, przedstawiciele państw sprzeciwiających się rosyjskiej inwazji na Ukrainę, opuścili salę na znak protestu.

Jest nieakceptowalne dla nas, że sprzecznie z fundamentalnymi zapisami Traktatu o Nieproliferacji Broni Atomowej wciąż na terytorium kilku państw w Europie znajduje się broń atomowa USA

– grzmiał Ławrow.

Przypomnijmy: Ławrow to jeden z wysokich rangą urzędników i współpracowników Putina, wobec których UE i USA zastosowały sankcje. Natomiast podczas wywiadu dla stacji Al Jazeera Ławrow stwierdził, że „Rosja ma wielu przyjaciół”, w związku z czym nie da się jej odizolować.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij