×

Para prezydencka brała udział w obchodach dnia niepodległości. Kreacja Agaty Dudy wyróżniała się

Dzisiaj w całym kraju świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W każdym mieście organizowane są marsze oraz imprezy towarzyszące obchodom tej pięknej rocznicy. Największe emocje wzbudzają jednak wydarzenia organizowane w Warszawie, gdzie politycy w akompaniamencie mediów składają kwiaty pod pomnikami najznamienitszych Polaków.

Obchody 100-lecia rozpoczęły się już z samego rana. Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa, by później udać się pod grób ostatniego prezydenta na uchodźstwie – Ryszarda Kaczorowskiego.

Para prezydencka wspólnie wzięła udział także w mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej.

Agata Duda

Tym razem małżonka prezydenta skupiała na sobie wzrok wielu. Wszystko z powodu kreacji, na którą postawiła, a która wyróżniała ją na tle innych. Biały płaszcz i czerwony szal rzucały się w oczy.

Cała Polska świętuje

Warto też zwrócić uwagę, że z kolei przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, złożył wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

W całej Polsce świętowanie potrwa do późnego wieczora. Przypominamy, że zgodnie z przyjętą na początku tygodnia ustawą, 12 listopada (tj. poniedziałek) ogłoszony został dniem wolnym od pracy.

Polecane

Może Cię zainteresować