×

Czy w Wielki Piątek seks jest zakazany? Jasne stanowisko Kościoła w tej sprawie

Wiara to kwestia indywidualna i od każdego z osobna zależy, jak będziemy zapatrywać się na ten temat. Jedni uznają, że religia nie ma znaczenia, a drudzy będą żyć według jej doktryn. Najważniejsze jednak jest to, aby się szanować.

Osoby, które wierzą i przygotowują się aktualnie do Wielkanocy, mogą mieć problem z tym, jak podchodzić do czułości w tym okresie

Wielki Post to czas, w którym katolicy w szczególny sposób podchodzą do zakazów. W Środę Popielcową i Wielki Piątek nie jedzą mięsa, nie spożywają alkoholu i nie biorą udziału w imprezach. Ci bardziej ortodoksyjni decydują się na wprowadzenie zakazów także przez czas trwania Wielkiego Postu.

Jak wierzący powinni podchodzić do tematu seksu w Wielki Piątek? Czy to grzech?

Kościół Katolicki jasno mówi, że tego dnia nie powinno dochodzić do zbliżeń, które mają bezpośredni związek z samą seksualnością – seks pozamałżeński czy masturbacja. Zupełnie inaczej wygląda to, gdy brane pod uwagę jest małżeństwo, które dodatkowo poza cielesnością łączą kwestie duchowe.

Katechizm Kościoła Katolickiego podaje: „Współżycie seksualne może być godziwe jedynie w małżeństwie (por. KKK, 2360–2400)”. Idąc za tymi słowami, zbliżenie w Wielki Piątek, jeśli dotyczy małżonków i jest wynikiem także połączenie duchowego, może się odbyć i nie jest grzechem.

Czy przestrzegacie zakazów w Wielki Piątek?

Źródła: www.fakt.pl

Może Cię zainteresować

zamknij