×

Znany lekarz propaguje jedną zasadę w czasie epidemii. „Noś maskę podczas seksu”

Seks w maseczce doradza Kanadyjczykom dr Theresa Tam, która jest kanadyjską urzędnik ds. zdrowia publicznego. Wydawać by się mogło, że to żart, ale lekarka traktuje swoje zalecenia jak najbardziej na serio.

Seks w maseczce

Dr Tam sugeruje, żeby w dobie koronawirusa w miarę możliwości ograniczyć liczbę nowych partnerów, a najlepiej skupić się na autoerotycznych przyjemnościach, gdyż taki seks jest zdecydowanie najbezpieczniejszy. W przypadku zbliżenia z drugą osobą przedstawicielka kanadyjskiego rządu zaleca by mieć na twarzy cały czas maseczkę – zwłaszcza w kontakcie z osoba nową – i całkowicie zrezygnować z całowania się. Należy także unikać bliskości twarzą w twarz (koniec więc z romantycznym patrzeniem sobie przez partnerów w oczy). Należy także cały czas monitorować siebie i partnera, tak aby ograniczyć niepotrzebne interakcje i ryzyko z tym związane.

„Bądźmy odpowiedzialni!”

Lekarka zasugerowała też obywatelom swojego kraju by ograniczyli spożycie alkoholu. Miałoby się to w jej opinii przełożyć na ograniczenie i zmniejszenie interakcji seksualnych i szerzej rozumiane podejmowanie „rozsądnych decyzji”. W przypadku, gdy już do stosunku dojdzie oprócz maseczki, którą powinniśmy mieć cały czas na twarzy, należy także pamiętać o stosowaniu prezerwatyw. Jakkolwiek dr Tam zwróciła przy tym uwagę, że istnieje dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że zarazimy się od kogoś koronawirusem poprzez kontakt z nasieniem lub płynem pochwowym drugiej osoby.

Kompletnie nierealistyczne oczekiwania

Z jednej strony można zrozumieć obawy kanadyjskiej doktor przed COVID i chęć jak najskuteczniejszego i najszerszego zapobieżenia kolejnym zakażeniom. Z drugiej strony oczekiwanie zupełnie na poważnie, ze ktoś będzie uprawiał seks w maseczce i będzie starał się trzymać cały czas twarz daleko od partnera wydaje się po prostu absurdalne i niedorzeczne. Co jest dodatkowo przykre dr Tam zdaje się z góry obwiniać tych Kanadyjczyków, którzy nie zechcą się stosować do podanych przez nią reguł za dalszy rozwój epidemii. Bardzo jednoznacznie sugerują to jej słowa:

Podejmując środki ostrożności i zachowując świadomość ryzyka, Kanadyjczycy mogą znaleźć sposoby na cieszenie się fizyczną bliskością, jednocześnie przyczynić się do tego, by postęp, jaki został poczyniony w zwalczaniu COVID-19, nie został zaprzepaszczony.

Źródła: www.polsatnews.pl, www.medonet.pl, mamotoja.pl
Fotografie: www.pikist.com

Może Cię zainteresować

zamknij