×

Są wyniki sekcji zwłok Katarzyny Lenhardt. Lekarz ucina wszelkie spekulacje

Prokuratura w Berlinie poinformowała o wynikach sekcji zwłok Katarzyny Lenhardt. Lekarz medycyny sądowej nie ma wątpliwości, jak zmarła modelka.

Śmierć modelki

Tragiczna śmierć Katarzyny Lenhardt wciąż budzi wiele emocji. Przypomnijmy, że 25-letnią polską modelkę znaleziono martwą we wtorek (9 lutego) w jej mieszkaniu w Berlinie. Kobieta osierociła 6-letniego synka Noaha.

Wcześniej Polka rozstała się z piłkarzem Bayernu Monachium, Jeromem Boatengiem (32 l.), z którym spotykała się przez ponad rok. Ich związek zakończył się w atmosferze wrogości i wzajemnych oskarżeń.

Jak informuje serwis Bild, sportowca podejrzewano o naderwanie ucha partnerki. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w 2019 r., lecz później je umorzono, bo kobieta nie chciała składać dalszych wyjaśnień.

W ostatnich dniach niemiecki tabloid ujawnił także dokument, który Katarzyna Lenhardt zawarła z piłkarzem. W umowie modelka zobowiązała się do „zachowania absolutnego milczenia ws. relacji z Boatengiem”. Jeden z punktów miał mówić także o tym, że „w przypadku niewypełnienia zobowiązania sportowiec mógł żądać od byłej partnerki wysokiego odszkodowania”.

Oboje podpisali ten dokument 25 stycznia 2021 roku, czyli na dwa tygodnie przed śmiercią polskiej modelki.

Sekcja zwłok Katarzyny Lenhardt

Od początku niemieccy śledczy twierdzili, że 25-letnia modelka popełnia samobójstwo. Jednakże, kiedy na jaw wyszły wyżej wspomniane sensacyjne fakty, ponownie wszczęto śledztwo i zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok kobiety.

O jej wynikach poinformowała berlińska prokuratura za pośrednictwem Twittera:

Śledztwo ws. śmierci Katarzyny Lenhardt: Sekcja zwłok w Instytucie Medycyny Sądowej Charite w Berlinie wykazała, że nie ma żadnych dowodów na ingerencję osób trzecich. Dalsze informacje nie są możliwe.

Wyniki sekcji zwłok Katarzyny Lenhardt wywołały sensację w mediach społecznościowych. Głos w tej sprawie postanowił zabrać Michael Tsokos, który przeprowadzał badanie. Mężczyzna stanowczo powiedział:

Katarzyna nie została zabita. W ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiały się informacje, że sekcja zwłok nie została przeprowadzona prawidłowo. Odzywam się tutaj w porozumieniu z prokuraturą, to ja jestem odpowiedzialny za całą sekcję zwłok. Przebiegła ona prawidłowo.

Lekarz jest w szoku, że on i jego pracownicy zostali oskarżeni o korupcję i sprzedajność. Podkreślił, że autopsję przeprowadzono rzetelnie, a zarzuty, które pojawiły się w sieci, mocno go dotknęły:

Każdy może liczyć na to, że sekcję zwłok Kasi Lenhardt przeprowadzono samodzielnie i sumiennie, a wyniki zostały przekazane prokuratorowi w sposób całkowicie przejrzysty i niezafałszowany.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michael Tsokos (@dr.tsokos)

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować