×

Sekcja zwłok dziecka 13-latki. Dziewczynka nie urodziła w szpitalu

11 sierpnia odbyła się sekcja zwłok dziecka 13-latki, która miała ustalić m.in., czy maleństwo, które przyszło na świat poza szpitalem, urodziło się martwe. Są już wyniki autopsji i nowe ustalenia w tej bulwersującej sprawie.

Dziewczynka urodziła martwe dziecko

O tej głośnej sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Trafiła tam 13-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego. Jak się okazało, dziewczynka była w 6. miesiącu ciąży. Urodziła martwe dziecko. Ruszyło śledztwo, którego celem jest m.in. ustalenie, kto jest ojcem dziecka.

W całej sprawie wiadomo było niewiele, a ze względu na delikatny charakter śledztwa policja nie chciała udzielać szczegółowych informacji. Potwierdzono jednak, że taka sytuacja miała miejsce.

Faktycznie pacjentka przebywa w naszym szpitalu. Została jej udzielona pomoc. Więcej informacji nie udzielamy, ponieważ sprawa dotyczy osoby nieletniej

– przekazała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka szpitala w Kielcach.

Wiadomo, że do szpitala dziewczynka trafiła z domu babci w jednej z miejscowości pod Kielcami. Czy wiedziała, że jest w ciąży? Co z ojcem noworodka?

Sekcja zwłok dziecka 13-latki

Po śmierci maleństwa jego ciało zabezpieczono do sekcji zwłok. Przeprowadzono ją w środę 11 sierpnia.

Pod kierownictwem prokuratora i przy udziale biegłego lekarza sądowego przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok noworodka. W środę 11 sierpnia wykonano sekcję zwłok

– przekazał w czwartek Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Śledczy oczekiwali, że sekcja zwłok dostarczy odpowiedzi na kluczowe pytania, jednakże tak się nie stało. Wyniki sekcji na razie nie dały jednoznacznej odpowiedzi, czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Konieczne będzie zatem wykonanie dodatkowych badań.

Jak informuje Radio ZET, udało się natomiast ustalić, że 13-latka urodziła dziecko w domu. Poród miał miejsce 9 sierpnia. Na miejsce wezwano załogę pogotowia, która stwierdziła zgon noworodka. 13-letnią mamę przewieziono do kieleckiego szpitala.

Śledczy nadal nie zidentyfikowali ojca noworodka. Poszukiwania trwają. Ojcu dziecka za współżycie z nieletnią może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij