×

Wójt gminy Zgierz zmarła w wyniku obrażeń. Są wstępne wyniki sekcji zwłok Barbary Kaczmarek

Sekcja zwłok Barbary Kaczmarek została potwierdzona. Wstępne wyniki nie zostawiają wątpliwości i prokuratura podejmnie kolejne działania.

Kobieta w wyniku obrażeń zmarła

22 lutego w sobotę rano do mediów trafiła informacja, że wójt gminy Zgierz Pani Barbara Kaczmarek została pobita w swoim domu znajdującym się w Dąbrowie Wielkiej. Domniemanym sprawcą jest mieszkający z nią 34-letni syn. W momencie tragedii był nietrzeźwy, ale to on wezwał karetkę.

Do szpitala trafiła o godz. 3 w nocy z piątku na sobotę. Młodszy syn był poza domem w momencie ataku i gdy wrócił zobaczył jak karetka zabiera nieprzytomną Pani Barbarę. Jak poinformował rzecznik prokuratury okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania:

Pogotowie zostało powiadomione przez syna. Syn przekazał informację, że odnalazł matkę nieprzytomną w łóżku. W szpitalu stwierdzono uraz głowy. Po otrzymaniu tej informacji niezwłocznie przystąpiliśmy do wyjaśniania sprawy. Biegły ocenił, że obrażenia te są prawdopodobnie konsekwencją pobicia.

Kobieta walczyła o życie w szpitalu. Niestety w poniedziałek poinformowano media, że 58-letnia kobieta zmarła w wyniku obrażeń. 34-letni syn znajduje się obecnie w areszcie.

Sekcja zwłok Barbary Kaczmarek

Po trafieniu do szpitala Barbara Kaczmarek posiadała obrzęk mózgu i liczne ślady pobicia.W środę odbyła się sekcja zwłok z udziałem lekarzy oraz prokuratorów i wynika z niej jasno, że kobieta została skatowana na śmierć. W rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania przekazał:

Dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne jest jednak przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych. Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy pomiędzy urazem, a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów.

W związku ze śmiercią pani wójt na terenie gminy Zgierz ogłoszono żałobę. Będzie trwać od 25 lutego do dnia pogrzebu i odwołano także wszelkie imprezy sportowe, kulturowe czy rekreacyjne.

_Sekcja zwłok Barbary Kaczmarek
Facebook
_Sekcja zwłok Barbary Kaczmarek1
Twitter
Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.onet.pl, dzienniklodzki.pl, radioszczecin.pl

Może Cię zainteresować

zamknij