×

Sekcja zwłok 8-latki, której ciało wyłowiono z jeziora Tałty. Są wstępne wyniki

Sekcja zwłok 8-latki, która jako jedyna tuż po wypadku motorówki na jeziorze Tałty nie wypłynęła na powierzchnię. Po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej ciało dziewczynki wydobyto z kabiny łodzi motorowej, znajdującej się na głębokości ok. 33 metrów.

Tragedia na jeziorze Tałty

18 czerwca przed godz. 14 na jeziorze Tałty w okolicach Mikołajek doszło do dramatycznego wypadku. Łódź, którą płynęło siedem osób nagle zaczęła nabierać wody. Chwilę później wszyscy znaleźli się w jeziorze.

Łodzią płynęło siedem osób. Cztery osoby dorosłe i trójka dzieci. Z relacji świadków wynika, że łódź płynęła z dużą prędkością. Dostała boczne uderzenie falą, w wyniku czego przewróciła się na burtę i zaczęła tonąć.

– relacjonowała wówczas rzeczniczka prasowa mrągowskiej policji, sierżant sztabowy Paulina Karo w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Na pomoc poszkodowanym od razu ruszyli inni żeglarze, będący świadkami tego zdarzenia. Rzucali kapoki i koła ratunkowe. Sześć osób udało się wyciągnąć z jeziora. Niestety 8-letnia dziewczynka nie wypłynęła. Rozpoczęły się dramatyczne poszukiwania.

Nurkowie odnaleźli ciało 8-latki

Dopiero po kilku godzinach od zatonięcia motorówki nurkowie odnaleźli ciało poszukiwanej 8-letniej dziewczynki. Jak poinformowała straż pożarna, znajdowało się w kabinie łodzi, która została zlokalizowana przy pomocy sonaru.

Okazało się, iż dziewczynka znajdowała się w kabinie łodzi motorowej, która spoczywała na głębokości około 33 metrów. Nurek znajdujący się pod wodą poprosił o bosak wraz z obciążeniem celem wybicia szyby w łodzi i wydostania poszukiwanego dziecka, gdyż dostęp do łodzi był utrudniony. Nurkowi udało się uwolnić ciało dziewczynki z którym wynurzył się na powierzchnię o godzinie 21:10

– informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie.

Akcja poszukiwawcza była bardzo trudna, bo jezioro Tałty, na którym doszło do wypadku, jest jednym z najgłębszych jezior na Mazurach. Miejscami głębokość dochodzi tam do 45 metrów.

Sekcja zwłok 8-latki. Są wstępne wyniki

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Mrągowie wszczęła śledztwo w kierunku spowodowania wypadku w ruchu wodnym. Jak się okazało, sternikiem motorówki, która zatonęła w jeziorze Tałty był 41-letni mężczyzna nieposiadający uprawnień do prowadzenia tego typu łodzi. W dodatku pasażerowie nie mieli na sobie kapoków.

Z naszych ustaleń wynika, że łódź została wypożyczona z wypożyczalni. Sternikiem był 41-letni mężczyzna, który nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu łodzi. Był trzeźwy. Tak jak zresztą i pasażerowie

– mówiła w rozmowie z portalem tvn24.pl Bogusława Pidsudko-Kaliszuk, prokurator rejonowa z Mrągowa.

Poinformowała również o wstępnych wynikach sekcji zwłok 8-letniej dziewczynki, która jako jedyna nie wypłynęła na powierzchnię tuż po wypadku na jeziorze Tałty. Jak przekazała prok. Pidsudko-Kaliszuk, biegli ustalili, że przyczyną śmierci dziecka było utonięcie.

Śledztwo prowadzone jest nie przeciwko konkretnej osobie, ale w sprawie. Nikt nie usłyszał zarzutów. Przynajmniej na razie…

Kim była 8-latka, która utonęła w jeziorze Tałty? Na jawy wychodzą nowe fakty.

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij