×

„Stał pan tam jak sierota”. Schwarzenegger dosadnie o zachowaniu Trump’a wobec Putina

Arnold Schwarzenegger działa w polityce od lat. Ma swoje zdanie na temat tego, jak powinny rozwijać się Stany Zjednoczone. Odniósł się także do spotkanie Donalda Trumpa z Władmirem Putinem. Aktor na swoim Twitterze wspomniał o tym w sposób bardzo emocjonujący i wypowiedział się na temat tego, co myśli o prezydencie swojego kraju.

Specjaliści od mowy ciała nie mieli wątpliwości, że Donald Trump nie popisał się i pokazał swoją słabość. Tego samego zdania jest Arnold

Wielu specjalistów ze Stanów Zjednoczonych, a także ludzie z partii Trumpa nie mogli uwierzyć w jego wystąpienie. Niektórzy wręcz uznali, że było ono haniebne i zdradzieckie.

Post udostępniony przez RT (@rt)

Wśród ludzi, którzy nie szczędzili ostrych słów, był także Arnold Schwarzenegger

Panie prezydencie, właśnie widziałem pana konferencję z Władimirem Putinem. To było żenujące. Stał pan tam jak sierota, jak młodociany fan. Zastanawiałem się, kiedy poprosi go pan o autograf albo selfie. Podczas tej konferencji dosłownie sprzedał pan naszą wspólnotę wywiadowczą, nasz system sprawiedliwości, a przede wszystkim nasz kraj. Jest pan prezydentem Stanów Zjednoczonych, nie powinien pan tak robić. Co się z panem stało? Gdzie takie silne słowa jak te Ronalda Reagana, który stał przy murze berlińskim i powiedział do Gorbaczowa: „Niech pan zburzy ten mur”. Co się z tym wszystkim stało?!

Dziś mówi o tym cały świat i niestety wiele osób przychyla się do słów znanego aktora

Dla większości zachowanie Trumpa było jasnym przekazem, które sugerowało, że jest podporządkowany Rosji i że niewiele może zdziałać. Okładki amerykańskich gazet także w dosadny sposób podkreślają, że naród nie jest zadowolony z tego, co się stało. Na niektórych widać także karykaturę Trumpa, który idzie za rękę z Putinem.

Na stronie CNN jest tekst, który krzyczy wręcz o tym, że Trump zniesławił kraj. Niemieckie „Die Welt” jest jeszcze odważniejsze w ocenie, pisząc, że wystąpienie prezydenta USA było katastrofalne, a „Handelsblatt” to, jak się zachowywał Trump wobec Putina nazwał umizgami.

A co wy myślicie na temat tego spotkania?

Może Cię zainteresować

zamknij