×

Satanistyczny klip przerwał nadawanie wiadomości. Widzowie byli w szoku

W piątek widzowie australijskiej telewizji ABC byli w niemałym szoku. Podczas nadawania wiadomości niespodziewanie pojawił się satanistyczny klip. „Witaj, szatanie!” – usłyszeli.

Satanistyczny klip

Ukryta wiadomość, czarna magia a może demoniczne wpływy? Wiele pytań, tak mało odpowiedzi… W trakcie jednego z wydań wiadomości australijskiej telewizji ABC przez kilka chwil na ekranie widać ceremonię satanistyczną.

W materiale o ochronie zwierząt i nowej propozycji radnych stanu Queensland widzimy postacie ubrane w długie szaty, odwrócony krzyż i słyszymy wychwalanie Szatana. Natomiast prezenterka Yvonne Yong wydaje się niewzruszona tym, co właśnie pojawiło się na ekranie.

Wpadkę możecie zobaczyć poniżej, bo ta błyskawicznie trafiła do sieci:

Błąd montażysty?

Zdarzenie najpewniej wynika z błędu montażysty, który przez przypadek umieścił 3-sekundowy klip w jednym z materiałów. Wątpliwe, aby było to zaplanowane działanie, choć nie można tego wykluczyć. Najpewniej fragment pochodził z materiału dotyczącego satanistów, którzy pragną nauczać… religii w szkołach.

Na początku sierpnia grupa religijna określana mianem „Świątynia Szatana Noosa” naciska, aby sataniści mogli prowadzić zajęcia edukacyjne w szkołach. Założona w 2019 roku świątynia ma kilka celów politycznych i społecznych. Jednym z nich jest zmuszenie rządu federalnego Australii do odrzucenia pomysłu ustawy o dyskryminacji religijnej i zastąpienia jej ustawą o prawach człowieka.

Sam „kult” jest formą żartu i jej założyciel Robin Bristow, znany również jako brat Samael Demo-Gorgon wprost przyznaje, że „szatan nie istnieje”, jednak jest pewnego rodzaju metaforą:

Dla wielu Szatan jest narzędziem politycznym, z pewnością przyciąga uwagę ludzi… Postrzegamy Szatana jako potężną metaforę buntu. Dlatego wybraliśmy go jako symbol. On sam nie istnieje, co jest pierwszą zasadą naszego kultu.

Jak tłumaczy Demo-Gorgon, członkowie jego „wyznania” mają prawo wierzyć, w co tylko chcą. Ważna jest realizacja postulatów Świątyni.

Źródła: www.antyradio.pl, www.o2.pl, www.brisbanetimes.com.au
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij